Anadolu Efes Shane Larkin

Shane Larkin’e Fazladan Zam Yapıldı!

Anadolu Efes Basketbol Takımının başarılı oyuncusu Shane Larkin için fazladan zam yapıldığı ifade edildi. Anadolu Efes Shane Larkin için fazladan 740 bin Dolar ödeyecek! Söz konusu ödemenin ise Türk Vatandaşlığına geçme karşılığında Shane Larkin’in fazladan ücret istemesinden kaynaklandığı ifade ediliyor.

Shane Larkin TBF yönetiminden Türk Vatandaşlığı için ücret talep etmişti. Bu ücretin ödenmesi ise Anadolu Efes takımıyla Larkin arasında imzalanan sözleşmeye eklendiği ifade ediliyor. Geçtiğimiz günlerde Anadolu Efes takımıyla iki yıllık bir sözleşme imzalayan Larkin böylece kendisini Efes takımına bağlayan sözleşmeye de imzasını atmıştı.

Larkin TBF’den Ücret Talep Etmişti

TBF’den ücret talep eden Shane Larkin’in bu beklentisinin yapılan yeni sözleşmeyle giderildiği ifade edildi. Anadolu Efes Larkin ile 2 yıllık sözleşme imzalayarak, yetenekli basketbolcuyu renklerine bağlamayı başarmıştı.

Geçtiğimiz günlerde NBA’e geri dönme şartlarını açıklayan Larkin, bu açıklama sonrasında Anadolu Efes takımıyla 2 yıllığına sözleşme imzalamıştı. Bu kapsamda Larkin daha önceden de TBF’dan ücret talep etmişti. Onun bu talebi en son yapılan sözleşmede yer alan bir maddeyle girilmiş oldu.

Güncel Yazılar