Basketbol Süper Ligi’nde Play Off Yarışında Kazanan Tofaş Oldu

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nde 27. haftanın açılış maçında TOFAŞ, deplasmanda play – off yarısında Aliağa Petkimspor ile karşı karşıya geldiler.

Nefes kesen karşılaşmada konuk takım TOFAŞ Basketbol rakibi Aliağa Petkimspor’ u ikinci yarıdaki etkili oyunuyla 85 – 95 ile mağlup ederek play – off için bir adım öne geçti.

Konuk takım TOFAŞ Basketbol Takımı rakibi Aliağa Petkimspor karşısında 12. Galibiyetini alarak rakibini geçtiler. Ev sahibi Aliağa Petkimspor ise Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nde 16 mağlubiyetini alarak play – off un hemen altında 9. Sırada yer aldılar.

PETKİM SPOR 85 – 95 TOFAŞ

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nde 27. Haftasında Aliağa Petkimspor kendi sahasında TOFAŞ ile karşı karşıya geldikleri mücadelede ev sahibi takım karşılaşmanın ilk çeyreğini önde tamamladılar.

İlk çeyrekte ev sahibi takım Aliağa Petkimspor 20 – 18 ile TOFAŞ’ ı rakibini geride bırakarak iyi bir başlangıç yaptılar.

Karşılaşmanın ikinci çeyreğinde her iki takım da karşılıklı basketler üreten iki ekip, 15’ dakikaya 26  – 26 eşitlik ile gitseler de ev sahibi takım Aliağa Petkimspor, soyunma odasına 6 sayı farkla 39 – 33 ile önde giden taraf oldular.

İlk iki periyotu önde tamamlayan ev sahibi takım Aliağa Petkimspor karşılaşmanın ikinci yarısına aynı performans ile başlayamadılar.

Üçüncü periyotta etkili başlayan TOFAŞ karşılaşmada ilk kez önde geçtiler. üçüncü çeyrekte her iki takıma da giden karşılaşmada konuk takım TOFAŞ rakibi Aliağa Petkimspor karşısında 61 – 57 ile önde tamamlayan takım oldular.

İkinci yarıya iyi başlayan konuk takım TOFAŞ maçın bunu maçın son kısmında da yöneterek sahadan galip olarak ayrılmayı başardılar.

Son çeyrekte üstünlüğünü devam ettiren konuk takım TOFAŞ deplasmanda rakibi karşısında Aliağa Petkimspor’ u 95 – 85 ile mağlup ederek sahadan 12. Galibiyetini elde ettiler.

Karşılaşmada ev sahibi takım Aliağa Petkimspor’ da Phil Booth 28 sayı ile takımında en çok skor kaydeden isim olurken, konuk takım TOFAŞ’ da ise Boubacar Toure 28 sayı ile sahada en çok skor katkısı sağlayan isimler oldular.

Aliağa Petkimspor – Tofaş Maç Bilgileri

Salon: ENKA

Hakemler: Ali Şakacı, Tolga Edis, Batuhan Söylemezoğlu

Aliağa Petkimspor: J.Perkins 2, Dorukhan Engindeniz 8, O. M. Prewitt 7, P. J. Aldridge 12, J. B. Simmons 20, T. Booth 28, Ege Arar 2, İsmail Cem Ulusoy 6, Nusret Yıldırım

TOFAŞ: Tyler Ennis 13, R. D. Gray 22, Tolga Geçim 4, B. R. Manek 9, B. Toure 28, Emre Tanışan 5, Tevfik Akdamar, Berke Büyüktuncel 1, Berk Uğurlu 5,M. E. Doyle 8.

1. periyot: 20 – 18 – Devre: 39 – 33 3. periyot: 57 – 61 Maç Sonu: 85 – 95