Fenerbahçe Beko Thy Euroleague’e Mağlup Olarak Başladı

THY Euroleague play – off çeyrek final serisi ilk maçında deplasmanda Yunan ekibi Olympiakos’ a konuk olan sarı lacivertli temsilcimiz Fenerbahçe Beko ilk maçından mağlup olarak ayrılarak seriye kötü bir başlangıç ile başladılar.

Sarı lacivertli temsilcimiz Fenerbahçe Beko THY Euroleague play – off çeyrek final serisi ilk maçında Olympiakos’ a deplasmanda 79 – 68 ile mağlup olarak sahadan ayrıldı.

THY Euroleague play – off çeyrek final serisi ikinci maçı ise 28 Nisan’ da Yunanistan’ da oynanacak.

OLYMPİAKOS 79 – 68 FENERBAHÇE BEKO

THY EuroLeague’ de sarı lacivertli temsilcimiz Fenerbahçe Beko, play – off çeyrek final serisi ilk maçında Olympiakos’ a konuk olduğu karşılaşmada iyi başlayan taraf olsa da sonunu getiremediler.

Sarı lacivertli temsilcimiz Fenerbahçe Beko karşılaşmada ilk çeyreğe iyi başlayarak deplasmanda rakibi karşısında 21 – 19 ile önde tamamladılar.

İlk çeyrekteki etkili oyunlarını ikinci çeyrekte de devam ettiren sarı lacivertli temsilcimiz bu kez rakibi karşısın da daha az sayı ürettiler. Ev sahibi takım Olympiakos 18 sayı ürettiği ikinci çeyrekte Fenerbahçe Beko ise 14 sayı ürete bilirken ilk yarı 37 – 35 2 sayı üstünlüğü ile Olympiakos önde tamamladılar.

Ev sahibi takım Olympiakos etkili başladığı üçüncü çeyrekte 26 sayı ürettiği karşılaşmada sarı lacivertli temsilcimiz 16 sayı ürete bildiler. Üçüncü çeyreğin son bölümünde arka arkaya bulduğu basketlerle aradaki farkı açarak son çeyreğe giren Olympiakos 63 – 51 ile önde tamamladılar.

Karşılaşmanın son çeyreğinde ise sarı lacivertli temsilcimiz Fenerbahçe Beko daha etkili olsa da her iki takımın da buldukları basketler ile çeyreğin kalan bölümünde Olympiakos üstünlüğünü sürdürdü. Ev sahibi takım son çeyrekte aradaki farkın kapanmasına engel olurken sahadan da 79 – 68 ile üstün olarak ayrılan taraf olarak seride 1 – 0 öne geçtiler.

THY EuroLeague’ de toplamda 3 galibiyete ulaşan takımın Final – Four’a yükseleceği eşleşmede ikinci maç da 28 Nisan Cuma günü yine Olympiakos’un ev sahipliğinde oynanacak.

Sarı lacivertli temsilcimiz Fenerbahçe Beko THY Euroleague’ de normal sezonu 19 galibiyet ve 15 mağlubiyetle 8. sırada tamamlarken, Olympiakos ise normal sezonu 24 galibiyet ve 10 yenilgiyle 1. Sırada yer almışlardı.

Olympiakos – Fenerbahçe Beko Karşılaşma Bilgileri

Salon: Barış ve Dostluk

Hakemler: Miguel Angel Perez ( İspanya ), Mehdi Difallah ( Fransa ), Tomislav Hordov ( Hırvatistan )

Olympiakos: Walkup 7, Canaan 18, Fall 9, Vezenkov 19, Papanikolaou 3, Larentzakis 3, Sloukas 5, Peters, Black 4, Mckissic 11

Fenerbahçe Beko: Calathes 7, Hayes-Davis 11, Pierre 13, Jekiri 4, Dorsey, Motley 15, Şehmus Hazer, Guduric 12, Metecan Birsen, Edwards 6, Melih Mahmutoğlu, Antetokounmpo

  1. periyot: 19 – 21 Devre: 37 – 35 3. periyot: 63 – 51