Basketbol Süper Ligi’nde Şampiyon Fenerbahçe Oldu

ING Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde kupayı sarı lacivertli takım Fenerbahçe Alagöz Holding kazanarak 17. Şampiyonluğunu elde ettiler.

ING Kadınlar Basketbol Süper Ligi play – off final serisi üçüncü maçında ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi ile karşı karşıya gelen sarı lacivertli takım Fenerbahçe Alagöz Holding rakibini 82 – 56 ile yenerek şampiyonluğa ulaşan takım oldular.

Şampiyonluk serisinde Fenerbahçe Alagöz Holding rakibi ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi’ ni ilk iki karşılaşmada 75 – 68 ve 83 – 76 ile mağlup eden sarı lacivertli takım son final serisinde ise 82 – 56 yenerek final de durumu 3 – 0 ‘a taşıyıp ING Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde şampiyonluğunu ilan ettiler.

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe Alagöz Holding FIBA Kadınlar Avrupa Ligi şampiyonluğu ile beraber ING Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde kupayı da müzesine götürerek sezonu çifte kupa ile tamamladılar.

FENERBAHÇE RAKİBİNE HİÇ ŞANS TANIMADAN 17. ŞAMPİYONLUĞU KAZANDI

Karşılaşmaya iyi başlayan Fenerbahçe Alagöz Holding ilk periyodu 24 – 19 ile önde tamamlayarak rakibini geride bırakmayı başardılar.

Sarı lacivertli takım ikinci periyodu daha sert savunma ile başladığı karşılaşmada ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi’ ni tek sayıda tutmak istese de başaramadı. Karşılaşmanın ilk yarısını sarı lacivertli takım Fenerbahçe Alagöz Holding’ in 44 – 29 üstünlüğü ile sonuçlandı.

İkinci yarıda her iki takımın da karşılıklı hücumda etkili olduğu anlar da sayılar peş peşe gelse de sarı lacivertli takım Fenerbahçe Alagöz Holding rakibi karşısında farkı 21 sayıya kadar çıkardılar. Üçüncü periyodu her iki takım da 17’ ser sayı ile tamamlarken son final periyoduna sarı lacivertli takım 61 – 46 ile önde giren taraf oldular.

Final periyodunda rakibinin farkı kapatmasına müsaade etmeyen sarı lacivertli takım Fenerbahçe Alagöz Holding iyi savunması ile rakibinin10 sayı üretmesine izin verirken karşılaşma sonun da 82 – 56 ile ING Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde 17.şampiyonluğunu ilan etmiş oldular.

Fenerbahçe Alagöz Holding’ de Satou Sabally 23 sayı ile maçın en çok skor üreten ismi olurken, ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesin’ de ise Elizabeth Olatayo Will 16 sayı ile karşılaşmayı tamamladı.

FENERBAHÇE ALAGÖZ HOLDİNG 82 – 56 ÇBK MERSİN YENİŞEHİR BELEDİYESİ

Salon: Metro Enerji

Hakemler: Aytuğ Ekti, Mehmet Karabilecen, Turgut Işık

Fenerbahçe Alagöz Holding: Satou Sabally 23, Emma Meesseman 20, Breanna Mackenzie Stewart 14, Olcay Çakır Turgut 12, İdil Saçalır 7, Şerife Alperi Onar 4, Merve Aydın 2, Kiah Irene Stokes, Elif İstanbulluoğlu, Selin Rachel Gül, Manolya Kurtulmuş, Gizem Başaran Turan .

ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi: Elizabeth Olatayo Williams 16, Chelsea Nichelle Gray 12, Asena Yalçın 11, Aleksandra Crvendakić 9, Sinem Ataş 6, Gökşen Fitik 2, Özge Özışık, Gamze Takmaz, Esra Ural Topuz, Cansu Köksal Öngün.

1. Periyot: 24 – 19 Devre: 44 – 29 3. Periyot: 61 – 46