Cem Bölükbaşı Super Formula Serisine Adım Attı

Formula 1 dünya üzerinde birçok kişinin tutkulu rüyası! Türkiye’de de çok sayıda insanın yıllardan bu yana Formula 1 yarışlarını takip ettiklerini söyleyebiliriz. İnsanların en büyük isteklerinden birisi de Türkiye’den bir yarışmacıyı bu platformda görebilmek! Cem Bölükbaşı ilerleyen yıllarda bunu başarabilir. Gelin, 25 yaşındaki genç sporcunun neler yaptığına yakından bakalım!

Super Formula’da İlk Yarışına Çıkan Cem Bölükbaşı Adından Söz Ettirdi

Cem Bölükbaşı genç yaşına rağmen başarıları ile dikkat çeken bir isim! 25 yaşındaki sporcu son olarak Japonya’daki Super Formula serisine katıldı. Bu serinin ilk yarışında sekizinci olma başarısını gösterdi. Sporcumuz TGM Grand Prix takımı adına mücadele etti. Fuji Uluslararası Yarış Merkezi’nde düzenlenen yarış büyük bir çekişmeye sahne oldu. Sporcumuz bu yarışa yirminci sırada başladı. 1:15.15.46.363 gibi bir derece elde ederek sekizinci sıraya yerleşti. Yarışı sekizinci sırada tamamladı. Bu sayede, hanesine üç puan daha yazdırdı.

Biraz da bu yarışın genel sonuçlarından bahsedelim! Her şeyden önce, yine bir Red Bull sporcusunun başarısıyla karşı karşıya olduğumuzu söylemek mümkün! Çünkü, yarışı Red Bull MOTUL Mugen takımından Liam Lawson kazandı. Yeni Zelandalı pilot oldukça iyi bir derece elde etti. İkinci sırayı Liam Lawson ile aynı takımda olan Japon pilot Tomoki Nojiri elde etti. Üçüncü sırada bir diğer Japon sporcu Ryo Hirakawa vardı. Bu isim de Itochu Enex Impul takımında yer alıyordu.

Super Formula’nın ne olduğu çok fazla merak ediliyor. Dünyanın her yerinden insanların büyük bir tutku ile takip ettikleri Formula 1’e en yakın seviyedeki yarış serisi olduğunu söyleyebiliriz. Bu yüzden, son derece önemli! Cem Bölükbaşı Super Formula dünyasına adım attığı günden bu yana başarılı oldu. Genç sporcumuz 9 Nisan 2023 Pazar günü TSİ 08.30’da ikinci yarış için gaza basacak. Hedefi ilk yarıştaki sekizincilikten daha iyi bir sonuç almak! Bu hedefine ulaşıp ulaşmayacağını zaman gösterecek.

Cem Bölükbaşı Kimdir?

9 Şubat 1998 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Yaşıtlarından farklı ilgi alanlarına sahip bir çocuk olan Bölükbaşı aile açısından oldukça şanslıdır. Cem’in hız tutkusu olduğunu fark eden babası onu henüz altı yaşındayken motokros pistine götürmüştür. Motokros yarışmalarına katılmaya başlayan Cem Bölükbaşı kısa süre içerisinde adından söz ettirmeye başladı. Çok küçük yaşta olmasına rağmen ciddi başarılar elde etti. Bilhassa I-Racing’de 80 bin kişi içerisinden ilk 35’e girmesiyle dikkat çekti. Buna ek olarak, World’s Fastest Gamer Şampiyonası’na katılmayı başardı.

Cem Bölükbaşı henüz çok genç olmasına rağmen kariyerine hatrı sayılır başarılar sığdırdı. F1 Esports’ta 70 bin kişi içerisinden ilk yirmiye kalarak başarılı bir kariyeri olacağının ilk sinyallerini verdi. Saint Joseph Fransız Lisesi’nden mezun olan genç isim Türkiye’yi en iyi şekilde temsil ediyor.