Fenerbahçe Beko Thy Euroleagu’de Play – Off ‘a Kaldı

Turkish Airlines EuroLeague’ in 33. Haftasında iki temsilcimiz sarı lacivertli takım Fenerbahçe Beko ile Anadolu Efes karşı karşıya geldi.

Turkish Airlines EuroLeague’ de son anlarında tansiyonun yüksek olduğu karşılaşmadan Sarı lacivertli takım Fenerbahçe Beko rakibi Anadolu Efes ‘İ 103 – 86 ile mağlup ederek Play – Off’ a kalmayı garantilediler.

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe Beko adını Play – Off’ a yazdırırken konuk Anadolu Efes ise alınan bu sonuç sonrasında Turkish Airlines EuroLeague’ in son iki sezonun da şampiyonu Play – Off şansını yitirdiler.

Turkish Airlines EuroLeague’ in 33. Haftasında sarı lacivertli takım Fenerbahçe Beko, Anadolu Efes’i Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda oynanan karşılaşmadan 103 – 86 ile galip ayrılan Fenerbahçe Beko, Play – off’ a kalmayı garantiledi.

Turkish Airlines EuroLeague’ de bu sonucun ardından sarı lacivertli takım Fenerbahçe Beko 19’uncu galibiyetini elde ederken Anadolu Efes, 17’nci mağlubiyetini alarak haftayı tamamladılar.

Fenerbahçe Beko Rakibi Anadolu Efes’i Ezdi

Turkish Airlines EuroLeague’in 33. Haftasında iki temsilcimiz Sarı lacivertli takım Fenerbahçe Beko ile Anadolu Efes karşı karşıya geldikleri nefes kesen mücadelede Fenerbahçe Beko 103 – 86 ile sahadan galip ayrıldı.

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe Beko karşılaşmaya taraftar desteği ile çok iyi başlarken çıktığı periyotlar da rakibi Anadolu Efes ‘ e hiç şans tanımadılar. İlk periyot’ ta 23 – 17 ile önde bitiren Fenerbahçe Beko aynı temposunu karşılaşmanın ikinci periyotun’ da da devam ettirdiler. İlk yarıyı ev sahibi sarı lacivertli takım Fenerbahçe Beko’ nun 8 sayı fark ile 48 –  40’ lık üstünlüğü ile sonuçlandı.

Karşılaşmanın üçüncü periyotunda konuk Anadolu Efes toparlanma sinyalleri verse de ev sahibi takım Fenerbahçe Beko rakibine arda ki 8 sayılık farkın kapatmasına izin vermeyerek son periyota girdiler.

Son periyotta sari lacivertli takım Fenerbahçe Beko rakibine büyük üstünlük sağlayarak maç sonun da 103 – 86 ile sahadan galip olarak ayrılırken Turkish Airlines EuroLeague’ de adını Play – Off ‘ a yazdırmış oldular.

Anadolu Efes Bu Kez Play – Off’a Takıldı

Turkish Airlines EuroLeague’ de son iki sezonun şampiyonu olan Anadolu Efes bu kez adını Play – Off ‘a yazdıramadılar.

Fenerbahçe Beko mağlubiyeti sonrasında Anadolu Efes bitime bir hafta kala Play – Off dışında kalması kesinleşti.

Anadolu Efes ‘in şansı Zalgiris’in de sahasında Maccabi Tel Aviv’i mağlup etmesiyle sona erirken Turkish Airlines EuroLeague’ e çok erken veda ettiler.

Ergin Ataman Sonucu Beklemeden Sahadan Ayrıldı

Karşılaşmada son saniyelerinde oyun da tansiyon bir hayli yükselirken Anadolu Efes Başantrenörü Ergin Ataman, maç sonunu beklemeden, Fenerbahçe Başantrenörü Dimitris Itoudis’i tebrik ederek maç sonucunu beklemeden soyunma odasına gitti.