Euroleague’de Olaylı Derbi Fenerbahçe’nin Oldu

Turkish Airlines EuroLeague’in 33. Haftasında iki temsilcimiz İstanbul ‘da karşı karşıya geldi. Sarı lacivertli takım Fenerbahçe Beko ile Anadolu Efes Turkish Airlines EuroLeague’in 33. Haftasında karşı karşıya geldiler.

Son anlarında tansiyon oldukça çıkarken karşılaşmadan Sarı lacivertli takım Fenerbahçe Beko 103 – 86 ile Anadolu Efes ‘ mağlup ederek geceyi tamamladı.

Bu sonuç ile Anadolu Efes Turkish Airlines EuroLeague’in son iki sezonun da şampiyonu Play – Off şansını yitirdiler.

Karşılaşmada son dakikalarda tansiyon bir hayli yükselirken Anadolu Efes Başantrenörü Ergin Ataman, Fenerbahçe Beko 101-86 öndeyken koç Dimitris Itoudis‘ ı tebrik ederek maç bitmeden sahayı terk etti.

Bitime kısa bir süre kalan Anadolu Efes’ten Will Clyburn, rakip Fenerbahçe Beko benchine koştu ve sahada kısa süreli gerginlik yaşansa da takım arkadaşları araya girerek oyuncuları yatıştırdılar.

Fenerbahçe Beko 103 – 86 Anadolu Efes

Turkish Airlines EuroLeague‘in 33. Haftasında iki temsilcimiz Sarı lacivertli takım Fenerbahçe Beko ile Anadolu Efes karşı karşıya geldikleri nefes kesen mücadelede Fenerbahçe Beko 103 – 86 ile sahadan galip ayrıldı.

Karşılaşmaya taraftarı desteği ile iyi başlayan ev sahibi takım Fenerbahçe Beko ilk periyotu 23 – 17 önde tamamladılar.

İkinci periyotta her iki takım da buldukları fırsatları iyi değerlendirirken ilk yarı Fenerbahçe Beko ‘ nun 48 – 40 üstünlüğü ile sonuçlandı.

Karşılaşmada ikinci yarı da Anadolu Efes daha iyi başlasa da her iki takımında 24 sayı ürettiği periyotta ev sahibi Fenerbahçe Beko aradaki 8 sayılık farkı koruyarak mücadelede son çeyreğe girdiler.

Ev sahibi takım Fenerbahçe Beko üstün olarak tamamladığı mücadele de son periyotta rakibi Anadolu Efes ‘i adeta ezdiler. son periyot ta Fenerbahçe Beko 31 sayı üretirken konuk ekip Anadolu Efes ise 22 sayı da kalırken maç sonu Fenerbahçe Beko ‘ nun 103 – 86 üstünlüğü ile sonuçlandı.

Anadolu Efes bu sonuç ile Turkish Airlines EuroLeague’ ne veda etmiş oldular.

Maç Bilgileri

SALON: Ülker Spor ve Etkinlik

HAKEMLER: Juan Carlos Garcia, Damir Javor, Tomislav Hordov

Fenerbahçe Beko: Nicholas William Calathes 14, Tyler Quincy Dorsey 17, Hayes – Davis 26, Dyshawn Dylan Pierre 17, Johnathan Landus Motley 11, Tonye Frank Jekiri 8, Marko Guduric 10, Şehmus Hazer 0, Tarık Biberovic 0 .

Anadolu Efes: Vasilije Micic 16, Rodrigue Gabriel Beaubois 8, Elijah Brigham Bryant 7, William Dalen Clyburn 21, Ante Toni Zizic 10, DeShane Davis Larkin 13, Tibor Pleiss 3, Amadou – Amath MBaye 8, Christopher Carl Singleton

İlk periyot sonucu: Fenerbahçe Beko 23 – 17 Anadolu Efes

İlk yarı sonucu: Fenerbahçe Beko 48 – 40 Anadolu Efes

Üçüncü periyot sonucu: Fenerbahçe Beko 72 – 64 Anadolu Efes

Maç sonucu: Fenerbahçe Beko 103 – 86 Anadolu Efes