Pota’daki Derbide Kazanan Fenerbahçe Beko Oldu

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nde haftanın kapanış maçında derbide sarı lacivertli takım Fenerbahçe Beko kendi sahasında sarı kırmızılı takım Galatasrary Nef’ i konuk etti.

Karşılaşmayı sarı laciverti takım Fenerbahçe Beko 86 – 64 ile kazanarak sahadan ayrılırken 19 galibiyetini alırken, sarı kırmızılı takım Galatasaray Nef ise 13 mağlubiyetini aldı.

Ev sahibi sarı lacivertli takım Fenerbahçe Beko 42 puan ile 2. Sırada yer alırken, sarı kırmızılı takım Galatasaray Nef ise 33 puan da 7. Sırada kaldılar.

Fenerbahçe Beko 86 – 64 Galatasaray Nef

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nde haftanın kapanış maçında derbide sar lacivertli takım Fenerbahçe Beko kendi sahasında sarı kırmızılı takım Galatasrary Nef’ i 84 – 64 ile mağlup ederek sahadan ayrıldılar.

Karşılaşmaya ev sahibi sarı lacivertli takım Fenerbahçe Beko iyi bir oyun sergileyen oyuncuları ile buldukları 3’ lük atışları sonrasında ardaki farkı 8 ‘ e kadar çıkardılar. tkili oynamaya devam eden sarı lacivertli takım ilk periyodu 11 sayı farkla Galatasaray Nef önüne 24 – 13 önde tamamladı.

İkinci periyotta ev sahibi ekip iyi oyununa devam ederken sarı lacivertli takım Fenerbahçe Beko, ikinci periyodun ilk yarısında 35 – 15 ile 17 sayılık farka ulaştı. Karşılaşmanın ilk yarısında ev sahibi takım Fenerbahçe Beko 47 – 25 ile Galatasaray Nef’ in önünde tamamlayarak devre gittiler.

İkinci yarıda ise üçüncü periyotu alan sarı kırmızılı takım Galatasaray Nef oldu. Üçüncü periyot ta sarı kırmızılı takım 20 sayı üretirken ev sahibi Fenerbahçe Beko ise 16 sayı da kalarak son çeyreğe 63 -45 sarı lacivertli takımın üstünlüğü ile gidildi.

Karşılaşma da son periyot ise ev sahibi takım Fenerbahçe Beko ‘nun 23 – 19’ luk üstünlüğü ile sonuçlanırken karşılaşmanın sonu ise 86 – 64 ile Fenerbahçe Beko ‘nun üstünlüğü ile sona ermiş oldu.

Ev sahibi sarı lacivertli takım Fenerbahçe Beko’ da karşılaşmayı Dyshawn P. Dylan 15 sayı ile takımının en skorer oyuncusu olurken, konuk sarı kırmızılı takım Galatasaray Nef’ te ise  Sadık Emir Kabaca 13 sayı ile takımın da en çok sayı kaydeden isim oldu.

Maç Bilgileri

Fenerbahçe Beko: 86 – Galatasaray Nef: 64

Salon: Ülker Spor ve Etkinlik

Hakemler: Zafer Yılmaz, Mehmet Şahin, Murat Ciner

Fenerbahçe Beko: Motley 14, Şehmus Hazer 11, İsmet Akpınar 9, Samet Geyik 7, Melih Mahmutoğlu 11, Hayes-Davis 2, Tarık Biberovic 10, Pierre 15, Guduric 2, Calathes 5

Galatasaray Nef: McGee 11, Ali Karagülle, Sadık Emir Kabaca 13, Mahir Ağva 2, Ristic 8, Caloiaro 7, Russel 7, Mcintyre 6, Muhaymin Mustafa 10, Göksenin Köksal

1. Periyot: 24 – 13 – Devre: 47 – 25 – 3. Periyot: 63 – 45