Anadolu Efes Merter Tesisleri ile Vedalaştı

Anadolu Efes Merter Tesisleri ile Vedalaştı

Türk basketbolunun iddialı takımları arasında yer alan Anadolu Efes Merter Tesisleri ile vedalaştı. Türk basketbolunun lokomotif takımı olarak ön plana çıkan Anadolu Efes, 1982 yılından bu yana hizmet veren Merter’deki tesislerin artık kullanmayacak. Merter bölgesinde yer alan tesisler daha önce çok sayıda önemli organizasyona da ev sahipliği yapmıştı.

Merter bölgesindeki tesisler 1982 yılından bu yana çok sayıda basketbolcunun yetişmesine ev sahipliği yapan önemli bir tesis olarak tanımlanıyor. Ayrıca Merter Tesisleri çok sayıda uluslar arası organizasyonda da Türkiye’yi temsil eden bir tesis olarak tanımlanıyor.

Anadolu Efes Merter Tesisleri Taşınacak

Türk basketboluna çok sayıda oyuncu ve antrenör yetiştirilmesinde etkili bir merkez olarak karşımıza çıkan Merter’deki tesislerin taşınacağı açıklandı. Bu haberin ardından Anadolu Efes Basketbol Takımını için çok önemli olan bu tesislerin farklı bir yere aktarılacağı da kesinleşti.

Merter Tesislerinin yeni bir tesise taşınılacağı ifade edilirken, kupaların da buradaki tesislere nakledileceği ifade edildi. Bundan sonra Anadolu Efes Basketbol Takımına ev sahipliği yapacak olan yeni tesislere dair bilginin de ileriki günlerde kesinleşeceği ifade edildi.

Güncel Yazılar