EuroLeague’in iptal edilmesi

EuroLeague’in Kapanması Sonrası Açıklama

Yaşanılan korona virüs salgını sürecinde dünya genelinde pek çok spor organizasyonunun iptal edildiği biliniyor. Bu kapsamda en son iptal edilen spor organizasyonu olarak karşımıza EuroLeague çıktı. EuroLeague’in iptal edilmesi hakkında açıklamada bulunan Anadolu Efes Basketbol Takımı, bu durumunda duydukları üzüntülerini de ifade etti.

2019 ile 2020 sezonu döneminde ülkemizde daha önceden Basketbol Ligi iptal edilmişti. Ülkemizdeki basketbol liginde Anadolu Efes takımı lider konumunda yer alıyordu. Aynı zamanda Anadolu Efes takımı EuroLeague’i de lider konumunda götürüyordu. Ülkemizdeki basketbol liginin iptali sonrasında EuroLeague’in de iptal edilmesi sonrasında Efes takımından bir açıklama geldi.

Sezonu Tamamlamayı İstiyorduk

EuroLeague’in iptal edilmesi hakkında açıklamada bulunan Anadolu Efes Basketbol Takımı, EuroLeague’in oynatılarak tamamlanmasını istediklerini belirtti. Bununla birlikte EuroLeague’in başlamamasından dolayı üzgün olduklarını ifade eden Efes takımı, bu konuya dair bir açıklama yayınladı.

Covid 19 salgını sonrasında EuroLeague’in askıya alındığı belirtilen açıklamada, ancak sonrasında sezonun sonlandırılması kararını beklenmediği de ifade edildi. Karara saygılı olduklarını belirten takım yönetimi, hem taraftarlarına hem de sağlık görevlilerine teşekkür etmeyi ihmal etmedi.

Güncel Yazılar