Anadolu Efes: EuroLeague Şut Takımı

Anadolu Efes: EuroLeague Şut Takımı . Anadolu Efes basketbol takımı bu sezon Turkish Airlines EuroLeague’de oldukça önemli dakikalara imza attı ve 1. sırada olmayı başardı kusursuz bir şut performansı da sergileyen Anadolu Efes basketbol takımı oldukça ön plana çıkmayı başardı. 

EuroLeaguenin ilk 24 haftada sadece 3 yenilgi alan Anadolu Efes basketbol takımı şimdiden playoff’u garantiledi. Bu durum Türkiye’deki basketbol severleri gururlandırdı. Hücum ve savunmada da oldukça etkili olan Anadolu Efes basketbol takımı hücumda listede 1. sırada yer alırken savunmada da istatislikler de ilk beş içinde bulunuyor. Anadolu efes basketbol takımının en harika performansı ise kesinlikle şut yüzdeleri çok iyi. 

EuroLeague’in yaptığı sıralamalar arasında Anadolu Efes  basketbol takımı şut yüzdelerinde  ilk sırasında yer alıyor: ikilik atış yüzdesi, üçlük atış yüzdesi ve faul atış yüzdesi! Gibi atışlarda, ilk sırada yer aldı. 

Anadolu Efes: EuroLeague Şut Takımı ; Anadolu Efes – Frutti Extra Bursaspor Maçı Ertelendi 

Bu hafta EuroBasket 2021 Elemeleri için 12 Dev Adam’ın oynayacağı maçlar öncesinde Türkiye Basketbol Federasyonu, Anadolu Efes – Frutti Extra Bursaspor maçını erteleme kararı aldı. Oldukça ani ve şaşırtıcı bir karar olan erteleme kararı Frutti Extra Bursasporu ve Anadolu Efes basketbol takımı da şaşırdı. 

Milli takıma 3 oyuncu gönderen Anadolu Efes basketbol takımı Bayern Münih basketbol takımı ile yapılacak maça iki oyuncusuna özel izin aldı.  Sertaç ile Buğrahan , İki oyuncu arkasından ise 12 Dev Adam’ın 24 Şubat’taki İsveç maçı için milli takım kampına tekrardan katılacak. 

Anadolu Efes, EuroLeague’de gelecek hafta ise 27 Şubat günü ALBA Berlin’e konuk olacak. 

Anadolu Efes: EuroLeague Şut Takımı