Sakatlıklar Anadolu Efes’e Engel Oluyor

Anadolu Efes THY Avrupa Ligi’nde Bayern Münih ile 21 Şubat Cuma günü karşılaşacak. Anadolu Efes Başantrenörü Ergin Ataman, maç öncesinde kadroyu oluşturmakta sıkıntı yaşadıklarını söyledi.

THY Avrupa Ligi’nde Anadolu Efes, Bayern Münih ile 21 Şubat Cuma günü karşı karşıya gelecek. Takımda sakatlıkları devam eden 4 oyuncunun olması, kadro oluşturulmasında sorun yarattı. Anadolu Efes Başantrenörü Ergin Ataman, konu ile ilgili “Sakatlarımız var. Larkin ve Micic’in sakatlığı devam ediyor. Aynı gün milli maç var ve 4 oyuncumuz milli takıma çağrıldı. Bunlar olumsuz etkenler.” dedi.

Takımın Dengesi Sarsıldı

Başantrenör Ataman, “Ama sonuçta 3-4 gündür antrenman yapamıyoruz. Bayern Münih maçına hazırlanamıyoruz, bunlar handikap olarak karşımıza çıkıyor. Maçlar hazırlık yapılarak kazanılıyor, anında orada kazanılmıyor. Zor bir maç bizi bekliyor. Şu son bir haftada balansımız bozuldu. Bu beni endişelendiriyor. Micic’in sakatlığı, Larkin’in sakatlanması, A Milli Takım’a 4 oyuncumuzun aynı anda çağrılması ve aynı gün maçımızın olması takımın dengesini sarstı. Ümit ederim ki kayıpsız çıkarız.” Şeklinde konuştu.

Formül Üretmeye Çalışacağız

Ataman, oyuncuların sakatlıklarını takip ettiklerini belirterek “Doktorların bana verdiği rapora göre oynama ihtimali var. Antrenmanda deneme yapacağız. Tercihim Doğuş’un da olması yönündeydi ama milli takımda Doğuş’u kullanmak istiyorlar. Buğrahan’ı yollayacaklarını söylediler. Buğrahan tipik oyun kurucu değil. Daha çok iki numara oynayan, gerektiğinde bir numaraya çektiğimiz bir oyuncu. Formül üretmeye çalışacağız. Micic oynamazsa oyun kurucusuz oynamak durumunda kalacağız. Bu ciddi handikap.” dedi.

A Milli Takım Hepimiz İçin Önemli

Takımın genç oyuncusu Ömercan İlyasoğlu ile ilgili Ergin Ataman, “Avrupa Ligi’nde hiç kadroya girmeyen oyuncuyu hele bir deplasman maçında kullanmamız düşünülemez. Sıkıntımız var. Buğrahan gelecek ama ikisinin birden gelmesini isterdim. Sonuçta A Milli Takım hepimiz için önemli, bundan gurur duyuyoruz. Geçtiğimiz yıl da Baskonia maçından önce Ankara’da milli maç vardı ve biz oyuncularımızı yolladık. Basketbolcularımız 24 saat geçmeden bizde oynadı. Şimdi maçlar aynı güne denk geldiği için sıkıntı var.” değerlendirmelerinde bulundu.

NBA Kapalı Lig Haline Gelecek

Başarılı antrenör NBA ile ilgili yaptığı açıklamalarda “NBA oyuncuları da sezon içinde milli maçlarda oynayamıyor. Belki birkaç yıl sonra Avrupa Ligi de NBA gibi kapalı bir lig haline gelecek. Avrupa Ligi takımları basketbolcularını göndermiyor. Sezon içindeki milli maçlar daha çok diğer kupalarda yer alan oyuncuların oynadığı bir nevi B milli takımlar şekline geliyor.” İfadelerine yer verdi.