Anadolu Efes Basketbol

Shane Larkin, Şahin İsmini Seviyor

Anadolu Efes Basketbol takımının yetenekli oyuncusu Shane Larkin, Şahin ismini benimsediğini ifade ediyor. Türk Milli Takımına seçilen yetenekli oyuncuyla her ne kadar ismini değiştirmemiş olsa da Şahin ismiyle seslenildiği ifade ediliyor.

Türk vatandaşlığına geçen ve Türk Milli Takımını da seçilen Larkin, sosyal medya hesabı aracılığıyla takipçilerine özel bir soru cevap çalışması yaptı. Burada kendisine sorulan sorulara samimi yanıtlar veren yetenekli basketbolcu; Türkçe’nin zor bir dil olduğunu fa belirtti.

Çalışmalarını ABD’de Sürdürüyor

Korona virüs nedeniyle Türkiye’de liglere ara verilmesi sonrasında çalışmalarına bireysel olarak Amerika Birleşik Devletinde devam ettiğini açıklayan Shane Larkin, Türkçe’nin zor bir dil olduğu belirtti. Anadolu Efes Basketbol Takımının yıldız ismi yapmış olduğu açıklamada en favori kelimesinin ise ‘’kolay gelsin’’ olduğunu sözlerine ekliyor.

Türkçeyi akıcı bir şekilde konuşmayı istediğini ifade eden Larkin, ancak Türkçenin zor bir dil olduğunu da belirtti. Şayet bir isim seçmesi gerekseydi, Şahin ismini seçeceğini belirten Shane Larkin; birçok insanın da kendisine Şahin olarak seslendiğini de sözlerine ekledi.