Anadolu Efes Türkiye’de ve Avrupa’da Liglerin Tamamlanmasından Yana

Dijital Medya Buluşması kapsamında basın mensuplarıyla buluşan Anadolu Efes Basketbol Takımının Genel Direktörü olan Alper Yılmaz; önemli açıklamalarda bulundu. Hem İNG Basketbol Ligi’nde hem de THY Avrupa Ligi’nde sezonun kalan maçlarının oynatılarak tamamlanmasından yana olduklarını ifade eden Yılmaz; beyaz sezon kararını tercih etmediklerini açıkladı.

Ağustos ayından bu yana tüm takımların emek harcadığının altını çizen Yılmaz; yapılan maçlarda çok sayıda emeği geçen insanın bulunduğunu da sözlerine ekledi. Şimdiye kadarki emeklerin yok sayılmasının kendilerine mantıklı gelmediğini ifade eden Alper Yılmaz; Avrupa Ligi’nde de kalan 6 maç ile birlikte Play – Off maçlarının da oynatılmasından yana olduklarını sözlerine ekledi.

Seçenekler Arasında Her Türlü İhtimal Var!

Covid 19 salgını sırasında yaşanılanlara dair de etkili bir açıklama yapan Anadolu Efes Genel Direktörü, şuna için her türlü kararın ihtimal dahilinde olduğunu da sözlerin ekledi. Toplamda 8 final halinde maçların oynatılabileceğini belirten Yılmaz; bu maçların 4-5 gün gibi kısa bir süre içerisinde oynatılabileceğini de sözlerine ekledi.

Şayet maçların yapılabilmesi için sağlıklı bir ortamın oluşması durumunda öncesinden kendilerine haber verilmesinin gerekli olduğunu ifade eden Yılmaz; böylece lig maçlarına hazırlık yapabilmek için zamanlarının olacağını da sözlerine ekledi.