Anadolu Efes Basketbol

Alper Yılmaz’dan Önemli Açıklamalar

Anadolu Efes Basketbol Takımının Genel Direktörü olan Alper Yılmaz Efes Dijital Medya Buluşması çerçevesinde gerçekleştirilen bir yayına katılım gösterdi. Kendisine yöneltilen sorulara samimiyetle yanıt veren Alper Yılmaz, Efes takımına dair çok sayıda önemli bilgiyi de paylaştı.

Korona virüs salgını sonrasında yaşanılanlara da değinen Yılmaz; basketbolcuların psikolojilerinin yerinde olduğunu da ifade etti. Bir belirsizlik durumunun yaşanılmasının basketbolcuların üzerinde de bir tedirginliğe yol açtığını ifade eden Yılmaz; hemen herkesin bir bekleyiş içerisinde yer aldıklarını da sözlerine ekledi.

Oyuncuların ve Ailelerinin Sağlıkları Önemli

Anadolu Efes Basketbol Takımı oyuncularının ve onların ailelerinin sağlıklarını önemsediklerini ifade eden genel direktör; basketbolcuların bireysel olarak çalışmalarına devam ettiklerini belirtti. Basketbolcuların psikolojik olarak sorun yaşamadıklarını ifade eden Yılmaz;  oyuncuları bir bekleyiş durumu içerisinde yer aldıklarını da sözlerine ekledi.

Yaşanılan sürecin doğal sonucu olarak basketbolcuların maaşlarında bir düşme durumunun yaşanılacağını ifade eden Alper Yılmaz, ancak şuan için maaşlardan ne kadarlık bir düşürülmenin gerçekleşeceğinin belli olmadığını da sözlerine ekledi. Bununla birlikte takımın genel bütçesinden de bir düşmenin yaşanabileceğini belirten Yılmaz, hemen herkesin sürecin sonunu beklediğini de vurguladı.