Anadolu Efes Basketbol

Anadolu Efes Bütçede Küçülmeye mi Gidiyor?

Bu sezon itibariyle hem Türkiye’de hem de Avrupa’da etkili bir oyun ortayı başaran Anadolu Efes Basketbol takımının yaşanılan sürecin ardından bütçede bir küçülmeye gidebileceği ifade ediliyor. Bu kapsamda takımın genel menajerinin yapmış olduğu bir açıklamada bu durumdan söz ettiği belirtilerek; bundan sonraki süreçte farklı takımların da bütçede küçülmeye gideceği tahmin ediliyor.

Basın mensuplarıyla bir video konferans aracılığıyla buluşan Anadolu Efes’in genel menajeri, önemli açıklamalarda bulundu. Kendilerinin tercihlerinin ligde kalan maçların oynatılmasından yana olduğunu ifade eden Yılmaz; bu sezonun bir beyaz sezon olarak ilan edilmesini istemediklerini de sözlerine ekledi.

Beyaz Sezon En Son İsteyeceğim Şey

Anadolu Efes Basketbol takımının genel menajeri olan Alper Yılmaz yapmış olduğu açıklamada takım olarak sezonun kalan maçlarının oynatılmasından yana olduklarını ifade ederken; bu sezonun beyaz sezon olarak ilan edilmesinin en son isteyecekleri şey olduğunun da altını çizdi. Bazı ülkelerde şampiyonun şimdiden belirlendiğini ifade eden Yılmaz; bazı ülkelerde de liglerin iptal edildiğini sözlerine ekledi.

Kendilerin fikrinin ligin tescil edilmesinden yana olduğunu ifade eden Yılmaz; takımda devam eden sözleşmelerle kadroyu korumak adına etkili bir çalışma yapacaklarının da altını çizdi. Mutlaka bir şekilde bütçede küçülmelerin olabileceğinin altını çizen Anadolu Efes’in genel menajeri; henüz bu konunun konuşulmadığını da sözlerin ekledi.