REAL MADRİD ANADOLU EFES’E HAFİF GELDİ

Türk Hava Yolları Avrupa Ligi’nde Ben ligimiz olan ING basketbol Süper Ligi’nde göstermiş olduğu harika performans nedeniyle takdirleri toplayan temsilcimiz Anadolu Efes Türk Hava Yolları Avrupa Ligi play-off mücadeleleri kapsamında yapmış olduğum ilk mücadeleden Galip ayrılmasının ardından serinin ikinci karşılaşmasında rakibi Real Madrid ile tekrar kozlarını paylaştı.

Mücadelede harika bir performans ortaya koyan temsilcimiz Anadolu Efes İspanyol ekibi Real Madrid 23 sayı farkla 91-68 mağlup etmeyi başardı ve seride durum 2-0 oldu.

KARŞILAŞMADAN ÖNEMLİ DAKİKALAR

Play-off serilerinin ikinci mücadelesi serbest atış çizgisinden gelen sayılarla Start alırken bir periyotta iki takımın da karşılıklı bulmuş olduğu basketler ile dengeli bir hava hakimdi. Savunmasında iyi performans gösteren temsilcimiz Anadolu Efes İspanyol ekibi Real Madrid’in kolay bir şekilde Score üretmesini engelledi yetenekli oyuncularından almış olduğu dış satış katkısı ile dakikalar 9’u gösterdiğinde farkı 10 sayıya kadar çıkarmayı Başaran Anadolu Efes skoru 20-10’a getirdi.

Çeyreğin devamında basit top kayıpları yapmasına rağmen iyi performansını devam eden temsilcimiz Anadolu Efes ilk periyodu 9 sayı fark ile 22.13 önde bitirmeyi başardı. İkinci periyotta oyuna iyi başlayan temsilcimiz mücadelede dakikalar 11 gösterirken farkı 12 sayı seviyesini çekerek skoru 27 15’e getirdi. Çeyreğin devamında farkın kapanmasına müsaade etmeyen güçlü ekip Anadolu Efes soyunma odasına 12 sayı fark ile 44-32 gitmeyi başardı.

ÜÇ VE DÖRDÜNCÜ PERİYOT

Mücadele’nin 3 periyoduna savunma ağırlıklı başlamış olan temsilcimiz Anadolu Efes hücum anlamında iyi bir performans ortaya koyan yetenekli oyuncusu Shane Larkin’den almış olduğu skor katkısı ile dakikalar 24’ü gösterdiğinde farkı 17 sayıya kadar çıkarmayı başararak skoru 50-33’e getirdi. 3. periyodun kalan bölümünde üstün oyununa devam eden temsilcimiz Anadolu Efes son çeyreğe 20 sayı fark ile 65-45 önde girmeyi başardı.

Final periyodunda temsilcimiz Anadolu Efes im göstermiş olduğu iyi performansa karşı varlık gösteremeyen İspanyol temsilcisi Real Madrid dakikalar 38 gösterirken farkı 27 sayıya kadar çıkmasına mani olamadı. Periyodun kalan dakikalarında konuk ekibin Fatih azaltmasına müsaade etmeyen Anadolu Efes mücadeleyi 91-68 kazanmayı başardı.