ANADOLU EFES FİNAL FOUR’A UZANACAK

Türk Hava Yolları Avrupa Ligi’nde ve ING basketbol Süper Ligi’nde harika bir performans ortaya koyarak adından sıkça söz ettiren temsilcimiz Anadolu Efes, Türk Hava Yolları Avrupa Ligi kapsamında yapacağı play-off mücadelelerinin 3 karşılaşmasında İspanyol ekibi Real Madrid karşısında Galip gelerek adını final four’a yazdırmayı hedefliyor.

SERİDE 2-0 TEMSİLCİMİZ ÖNDE

Türk Hava Yolları Avrupa Ligi play-off mücadelelerinin üç seri maçı kapsamında oynanacak olan karşılaşmada temsilcimiz Anadolu Efes İspanya’nın başkenti olan Madrid’de Wizink Center Salonunda İspanyol devi Real Madrid ile kozlarını paylaşacak ve 3’te 3 yaparak Final Four biletini kapmaya çalışacak. Türkiye saati ile 20:00’da başlayacak olan mücadelede temsilcimiz Anadolu Efes’in Galip gelmesi durumunda Final Four vizesi almış olacak.

Temsilcimiz Anadolu Efes seri kapsamında oynanan mücadele eden İspanyol devi Real Madrid’i 27 sayı fark ile 90-63 mağlup etmişti. Serinin 2 karşılaşmasında ise İspanyol ekibini bir kez daha Bozguna uğratarak 23 sayı fark ile 91-68 mağlup etmeyi başarmış ve seride durumu 2-0’a taşımıştı. 

Türk Hava Yolları Avrupa Ligi’nin 2 gözde ekibi Anadolu Efes ve Real Madrid turnuva kapsamında toplam 35. defa mücadele edecek. 2000 senesinden itibaren yapılan 34 mücadelede 23 kez gülen taraf Real Madrid olurken 11 karşılaşmayı ise temsilcimiz Anadolu Efes kazanmayı başardı.

REAL MADRİD HOCASI AÇIKLAMALARDA BULUNDU

İspanyol devi Real Madrid’de baş antrenörlük görevini yapan Pablo Laso sevdiğinin 3 karşılaşması ile alakalı açıklamalarda bulundu. Karşılaşmayı final mücadelesi olarak nitelendiren baş antrenör Pablo Laso maçın Önemini vurgularken kaybetmeleri halinde Türk Hava Yolları Avrupa Ligi’nin dışında kalacaklarını altını çizdi. 

Play off serisinin çok zorlu geçtiğini belirten tecrübeli Hoca ellerinde oynamalarının bir avantaj olduğunu belirtirken, karşılaşmada iyi performans göstermek zorunda olduklarını söyledi. Temsilcimiz Anadolu Efes ile yapacakları karşılaşmanın içerisinde bulunduğumuz sezon itibariyle en önemli mücadele olduğu belirten Real Madrid baş antrenörü Pablo Laso karşılaşmadan galip gelmek istediklerini, Zafer’e ulaşmak için karşılaşmanın ilk dakikasından itibaren mücadelenin kontrolü ne ellerinden bırakmamaları gerektiğini sözlerine ekledi.