Anadolu Efes Evinde Hata Yapmadı

THY Euroleague play-off çeyrek final serisi ilk maçında temsilcimiz Anadolu Efes, kendi sahasında İspanya temsilcisi Real Madrid’i konuk etti. İki takım arasındaki bu mücadeleyi temsilcimiz Anadolu Efes, 90 – 63 kazanmayı başardı. Bu sonuç ile birlikte deplasmanda oynadığı maçı kaybeden başantrenör Pablo Laso önderliğindeki Real Madrid, ilk play-off maçından maplubiyetle ayrılmış oldu.

Öte yandan kendi sahasında oynadığı maçı kaznaan başantrenör Ergin Ataman yönetimindeki Anadolu Efes, ilk play-off maçından galibiyet ile ayrılmayı başardı. İki takım arasındaki bu mücadelenin en skorer isimleri ise Real Madrid’de attığı 13 sayı ile Thompkins, 10 sayı ile Tavares ve 9 sayı ile Laprovittola olurken; Anadolu Efes’te attığı 19 sayı ile Beabois, 16 sayı ile Sertaç Şanlı ve 14 sayı ile Shane Larkin oldu.

Maçın Detayları

THY Euroleague play-off çeyrek final serisi ilk maçında temsilcimiz Anadolu Efes ile İspanya temsilcisi Real Madrid kozlarını paylaştı. Maçın ilk çeyreğin iki takımda da başabaş bir mücadele gösterdiler ve temsilcimiz Anadolu Efes, birinci periyotu 20 – 18 önde kapattı. Maçın ikinci çeyreğinde de bu başabaş oyun sürdü ve ev sahibi Anadolu Efes, ikinci periyotu 44 – 40 önde tamamladı.

Maçın üçüncü çeyreğinde ise savunmadki sertliğini ön plana çıkartan ve rakibine kolay sayı şansı tanımayan temsilcimiz Anadolu Efes, üçüncü periyotu 64 – 550 önde bitirdi. Maçın dördüncü ve son çeyreğinde ise oyundaki üstünlüğünü sürdüren Anadolu Efes, kendi evinde İspanya temsilcisi Real Madrid’i 90 – 63 mağlup etti.

Sayı Dağılımı

THY Euroleague play-off çeyrek final serisi ilk maçında temsilcimiz Anadolu Efes, kendi sahasında konuk ettiği İspanya temsilcisini 90 – 63 mağlup etti. İki takım oyuncularının maç sonundaki sayı dağılımı ise şöyşe oldu: Real Madrid’de Laprovittola 9, Taylor 3, Abalde 5, Tavares 10, Causeur 6, Garuba 5, Llull 3, Fernandez 3, Alocen 2, Carroll 4 ve Thompkins 13 sayı atarken; Anadolu Efes’te Micic 7, Beaubois 19, Simon 10, Moerman 7, Sertaç Şanlı 16, Larkin 14, Anderson 3, Dunston 11 ve Erten Gazi 3 sayı attı.