Anadolu Efes Basketbol takımı

Ekpe Udoh Anadolu Efes’e Mi Geliyor?

Türkiye Liginde ve Avrupa Liginde başarılı bir sezon geçiren Anadolu Efes Basketbol takımı ilginç bir iddiayla gündeme geliyor. Takımda pivot pozisyonunda oynayan Tibor Pleiss’le yolların ayrılacağı konuşuluyor. Onun yerine ise Ekpe Udoh’ın getirileceği iyiden iyiye konuşulmaya başlandı.

Lacivert Beyazlı takımda bir zamanlarda Fenerbahçe forması giyen ve Çin Liginde oynayan Ekpe Udoh’un kadroya dahil olması gündeme geldi. Fenerbahçe ile Euroleague şampiyonluğunu da yaşamış olan yetenekli basketbolcunun Anadolu Efes takımının kadrosunda yer alacağı konuşuluyor.

Avrupa’ya Dönme Kararı Aldığını Duyurmuştu!

Çin Liginde oynayan Ekpe Udoh, geçtiğimiz günlerde Avrupa’ya dönme kararı aldığını duyurmuştu. Tam da bu noktada Anadolu Efes Basketbol Takımı bünyesinde pivot mevkiinde oynayan Tibor Pleiss ile yolları ayrılacağı da konuşulmaya başlanmıştı. Onun yerine getirilmesi planlanan ismin ise Ekpe Udoh olduğu gündeme geldi.

Liglere verilen ara dönemin ardından maçların yeniden başlamasının gündeme gelmesi transfer haberlerini de yoğunlaştırdı. Bu kapsamda Ekpe Udoh’un Anadolu Efes takımına geleceği iddiası gündeme geldi. Öte yandan Efes’te Krunoslav Simon ile yolların ayrılmayacağı da konuşulmaya başlandı.