Anadolu Efes’ten Vasilije Micic Kararı Takımda Kalacak

Anadolu Efes, Turkish Airlines Euro Leauge’de art arda iki kez şampiyonluk elde ederek taraftarlarını memnun etti. Takımın yıldız oyuncularından Vasilije Micic, sahada gösterdiği performans ile tüm beğenileri toplarken ilerleyen dönemlerdeki akıbeti merak ediliyordu. Lacivert Beyazlı kulüp sonunda kararını verdi ve NBA takımlarının da yakın bir şekilde takip ettiği yetenekli sporcu ile alakalı net karar verildi. Vasilije Micic’in menajeri Misko Raznatovic’in yaptığı resmi açıklamalara göre yıldız oyuncu, önümüzdeki sezon da Anadolu Efes kadrosunda oynamaya devam edecek.

Vasilije Micic, Euro Leauge’in normal sezonunu sayı kralı unvanı ile tamamladı. Oyun kurucu statüsündeki Sırp sporcu, 18.2 sayı ortalamasına sahipti. Bununla birlikte 4.6 asist ortalaması ile skora katkı sağlayan yıldız basketbolcu için 2.7 ribaund ortalaması kayıtlara geçti. Anadolu Efes’in yıldız oyuncusu için menajer Misko Raznatovic’ten gelen açıklama 1 seneliğine daha sözleşmenin yenilendiği yönünde oldu.

Vasilije Micic’in Menajerinden Açıklama…

Turkish Airlines Euro Leauge’in art arda ikinci şampiyonu olma unvanını edinen Anadolu Efes, kadrosu ile alakalı yoğun bir çalışma programını takip ediyor. Lacivert Beyazlı yönetim özellikle takımda adeta yıldız gibi parlayan Vasilije Micic ile alakalı karar verme aşamasındaydı. Taraftarların da takdirini toplayan başarılı basketbolcunun takımda kalmaya devam edeceği öğrenildi.

Vasilije Micic, sahada adeta devleşerek NBA takımlarını da kendisine hayran bıraktı. Sırp sporcunun NBA ekiplerinden birine gitme ihtimali son derece yüksekti. Dolayısıyla büyük bir belirsizlik söz konusuydu. Vasilije Micic’in menajeri Misko Raznatovic’ten gelen açıklama taraftarlar için tüm belirsizlikleri sonlandırdı. Yapılan açıklamaya göre yıldız oyuncu, 1 sezon daha Anadolu Efes formasını terletmeye devam edecek.

vasilije Micic

Anadolu Efes Üçüncü Kupayı Hedefliyor

Anadolu Efes, Vasilije Micic ile alakalı resmi açıklamalarda bulundu. Genel Direktör Alper Yılmaz’ın sosyal medya hesabından paylaştığı gönderide Vasilije Micic’in yanı sıra aynı zamanda Shane Larkin’in de takımda oynamaya devam edeceği ifade edildi. Önümüzdeki sezon için de aynı başarıyı göstereceklerine inandığını belirten Genel Direktör Yılmaz, hep beraber üçüncü kupayı kaldıracaklarına inandıklarını söylemekten deri kalmadı.