Anadolu Efes’te Ergin Atman’ın Yardımcı Yıldızı NBA’e Gönderildi

Anadolu Efes’te Vasilije Micic öncesi ses getiren transfer gerçekleşti. Ergin Ataman’ın yardımcı yıldızı unvanına sahip olan Tomislav Mijatovic’in NBA’e gitmesi gündeme damgasını vurdu. Yardımcı antrenör, NBA Yaz Ligi ekiplerinden San Antonio Spurs’e davet edildikten sonra Anadolu Efes’ten koç olarak gitti. İşte Anadolu Efes’in transfer gündemine dair merak edilen tüm ayrıntılar…

Tomislav Mijatovic, 2022 senesinin NBA Yaz Ligi kapsamında San Antonio Spurs’ten davet aldı. Başarılı sporcunun yardımcı koç olarak katılacağı organizasyon Las Vegas’ta düzenleniyor.

Anadolu Efes

Genç Koç Amerika’ya Transfer Oldu

Anadolu Efes, Ergin Ataman’ın yardımcısı pozisyonundaki Tomislav Mijatovic’in NBA’e transfer olmasını konuşuyor. Genç sporcu, Vasilije Micic’ten önce Amerika’ya gitti. NBA Yaz Ligi, Las Vegas şehrinde düzenlenirken Tomislav Mijatovic’in görev alması basketbol sevdalıları tarafından da büyük ilgi gördü. Koç, Yaz Ligi boyunca San Antonio Spurs’te yardımcı antrenör olarak çalışacak.

Tomislav Mijatovic, 2010 – 2011 sezonundan bu yana Anadolu Efes’te yardımcı antrenörlük görevini başarı ile üstlenmiş durumda. Genç koç, aynı zamanda 2013, 2014 ve 2019 seneleri için de NBA ekiplerinden San Antonio Spurs’te yardımcı antrenör olarak çalıştı.

Korona Sonrası Mijatovic’e NBA’de İlk Görev!

Tomislav Mijatovic, koronavirüs sonrasında ilk kez 2022 NBA Yaz Ligi’nde görev almış oldu. Uzun bir süredir NBA kulüpleri ile adı geçen Vasiliji Micic’ten önce yardımcı koç olarak Ankara’ya gitmesi de dikkatlerden geçmedi.

San Antonio Spurs’ta Tomislav Mijatovic’in yanı sıra baş koç olarak Mitch Johnson görev alacak. Koç yardımcıları olarak ise Darius Songaila, Willis Halil, Sean Sheldon, Jesse Childs, Petar Bozic, Matt Nielsen, Nick Saenz, Kenny Trevino ve Matt Nielsen olacağı öğrenildi.

Tomislav Mijatovis ise misafir koçların arasında yer alıyor. Onunla birlikte listede Nemanja Yogi Jovanovic, Austin Johnson, Dusan Alimpijevic, Roger Tarrago Bardes, Josh Margette, Candice Dupree ve son olarak bir diğer Türk sporcu olan Doğuş Balbay da yer alıyor. Takım kaptanı olarak sene boyunca çalışan Doğuş Balbay da NBA Yaz Ligi’ne davetli isimler arasındaydı.