Anadolu Efes’ten NBA Yaz Ligi’ne Birisi Daha

Türkiye’nin en iyi basketbol takımı olarak görülebilecek olan İstanbul temsilcisi Anadolu Efes, 2 sezondur Euroleague Şampiyonu olmasının da etkisiyle bu durumu bir nevi ispatlamış oldu. Avrupa’da gösterdiği bu başarının yanında Anadolu Efes, Türkiye Erkekler Basketbol Ligi’nde de en fazla kupayı müzesinde bulunduran takım. Bu tarihe kadar 15 kez Türkiye BSL şampiyonu olan başarılı temsilcimizin en yakın rakibi ise 10 adet kupaya sahip olan Fenerbahçe Beko’dur.

2020/2021 sezonunda Euroleague’de üstün başarı sergileyen Anadolu Efes, 2021/2022 sezonunda da aynı performansı sergileyip aldığı kupayı yinelemişti. Euroleague boyunca sergilediği performans taraftarları çok memnun etmese de özellikle de Final Four’da sergilediği üstün başarı ile gönülleri fethetmeyi başaran Anadolu Efes, en nihayetinde de şampiyon olmayı başardı. Anadolu Efes, Türkiye ING Basketbol Süper Lig’inde ise bu sezon 2020/2021 sezonundaki başarısını yinelemeyi başaramamıştı.  2020/2021 sezonunda 15’inci kupasını elde etmeyi başaran Efes, bu sezon 16’ncısını elde etmek için mücadele etti ancak Fenerbahçe Beko kupayı elinden kaptı.

Euroleague şampiyonluğunun yanında Türkiye BSL’de de şampiyon olmak istese de başaramayan Anadolu Efes’ten bugünlerde NBA bazında bir haber geldi. İstanbul temsilcisi Anadolu Efes basketbol ekibinin yardımcı antrenörü olarak görev yapan Tomislav Mijatovic, 2022 yılının NBA Yaz Ligi bünyesinde görev alma hakkı kazandı. Lacivert beyazlı kulüpten yapılan açıklamada, Tomislav Mijatovic’in 7-18 Temmuz tarihleri arasında ABD’nin Las Vegas şehrinde düzenlenmiş olan NBA Yaz Ligi’nde San Antonio Spurs ekibiyle birlikte çalıştığı söylendi. Başarılı yardımcı antrenör Mijatovic, San Antonio Spurs takımının da yardımcı antrenörü olarak görev aldı.

NBA Yaz Ligi’ne Gönderilen Antrenör

İstanbul temsilcisi Anadolu Efes basketbol ekibinin yardımcı antrenörü olarak görev yapan Tomislav Mijatovic, 2022 yılının NBA Yaz Ligi bünyesinde görev alma hakkı kazandı. Lacivert beyazlı kulüpten yapılan açıklamada, Tomislav Mijatovic’in 7-18 Temmuz tarihleri arasında ABD’nin Las Vegas şehrinde düzenlenmiş olan NBA Yaz Ligi’nde San Antonio Spurs ekibiyle birlikte çalıştığı söylendi. Başarılı yardımcı antrenör Mijatovic, San Antonio Spurs takımının da yardımcı antrenörü olarak görev aldı.

2010/2011 sezonundan itibaren Anadolu Efes’in teknik kadrosunun antrenörlerinden birisi olarak görev yapan Tomislav Mijatovic, daha önce 3 defa daha NBA Yaz Ligi’nde görev almayı başarmıştı. Başarılı antrenör Mijatovic, bu sezonla birlikte 2013, 2014, 2019 ve son olarak 2022’de de NBA Yaz Ligi’nin görevli antrenörlerinden birisi olma başarısını elde etti.

İlk Önce Doğuş Balbay Gitmişti

Aslında Anadolu Efes, NBA Yaz Ligi’ne bu sene bir kişiyi daha göndermişti. Ergin Ataman’ın ekibinde yer alan Tomislav Mijatovic’ten başka ilk olarak NBA Yaz Ligi’ne yardımcı antrenör Doğuş Balbay gönderilmişti. Doğuş Balbay da Mijatovic gibi San Antonio Spurs’un Yaz Ligi ekibinde davetli koç olarak görev alma başarısını elde etmişti.