Anadolu Efes Yunan Basketbolcunun Peşinde

Anadolu Efes; iki yıldan bu yana bilhassa THY Euroleague’de elde ettiği başarılar ile ülkemizi gururlandırıyor. Lacivert beyazlı takım; 2020 – 2021 sezonunda THY Euroleague’de şampiyon olarak Türkiye’yi sevince boğmuştu. 2021 – 2022 sezonuna kötü bir başlangıç yapsa da bilhassa final four etabında harika bir performans ortaya koydu. Bu sayede, üst üste ikinci defa THY Euroleague şampiyonu oldu.

Anadolu Efes baş antrenörü Ergin Ataman önümüzdeki sezon için çok daha alternatifli bir kadro kurmak istiyor. Takım her ne kadar üst üste iki sezon Avrupa şampiyonu olsa da bilhassa ligde Fenerbahçe Beko’ya kaybedilerek ikinci olunması bir şeylerin değişmesini sağladı. Ergin Ataman; uzun süreden bu yana kadroda bulunan ve artık miladını doldurmuş isimlerle yollarını ayıracak. Yepyeni oyuncular transfer edecek. Bu sayede, takım içerisindeki rekabeti de arttıracak.

Anadolu Efes

Anadolu Efes Ioannis Papapetrou’yu Transfer Edebilir

Anadolu Efes; transfer döneminde ezeli rakibi Fenerbahçe Beko ile karşı karşıya gelecek. Bir başka deyişle, her iki takım da aynı oyuncuyu istiyor. O isim ise Ioannis Papapetrou! Yunan basketbolcu; kariyeri boyunca kendi liginde forma giydi. Yurt dışından gelen teklifleri kesin bir dille reddetti. Ancak, 2022 – 2023 sezonu öncesinde fikri değişti. Bu defa farklı bir ülkede ve ligde oynamak istiyor. 28 yaşındaki basketbolcu; güncel tarih itibariyle Panathinaikos forması giyiyor. Fakat, önümüzdeki sezon bu takımdan ayrılarak başka bir takıma gitmeyi hedefliyor. Oyuncuyu Türkiye’den hem Fenerbahçe Beko hem de Anadolu Efes istiyor. Yunan basketbolcunun önümüzdeki sezon Türkiye’ye gelirse bu iki takımdan hangisinde forma giyeceğini herkes çok merak ediyor.

Oyuncunun Serbest Kalma Bedeli 400 Bin Euro!

Ioannis Papapetrou ile ilgilenenler arasında Anadolu Efes ve Fenerbahçe Beko’nun yanı sıra, AS Monaco ve Valencia Basket de bulunuyor. Bu kulüpler de oyuncuyu transfer etmek adına bir hayli istekliler! Oyuncunun serbest kalma bedelinin 400 bin Euro olduğu ifade ediliyor. Hem Fenerbahçe Beko hem de Anadolu Efes söz konusu bedeli karşılamaya hazır! Ancak, bu noktada, oyuncunun hangi takımı tercih edeceği önem kazanıyor.

Ioannis Papapetrou; geçtiğimiz sezon THY Euroleague’de mücadele etti. İstatistikleriyle dikkat çekti. 28 yaşındaki oyuncu; 23 karşılaşmaya çıktı. Söz konusu karşılaşmaların 20’sine ilk beşte başladı. 12 sayı, 3.2 ribaunt ve 2.5 asist ortalamaları ile oynadı. Bunun yanı sıra, 11 verimlilik puanı ile de kalitesini ortaya koydu. Oyuncuyu transfer eden takım; önümüzdeki sezon için önemli bir kazanç elde etmiş olacak.

Ioannis Papapetrou; 2018 – 2019 sezonundan bu yana Panathinaikos forması giyiyordu. Geçtiğimiz gün Instagram hesabından bir açıklama yayınlayarak Panathinaikos camiasına ve taraftarlara teşekkür etti. Bu güzel takımda geçirdiği dört yılın kendisi adına çok büyük bir kazanç olduğunu dile getirdi. Bu açıklaması ile de takımdan ayrıldığını belli etmiş oldu.