Anadolu Efes’ten Dikkat Çeken Takviye

Geçtiğimize sezon Fenerbahçe Beko forması giyen Achille Polonara Anadolu Efes ile Anlaştı. Geçtiğimiz sezon Türk Hava Yolları EuroLeague’de sezonu şampiyon olarak tamamlayan eyvallah Efes bu başarıyı üst üste 2 sene yakaladı. Anadolu Efes Kadrosuna önemli takviyeleri yaparak gelecek sezon içinde oldukça iddialı 1 hale gelen Anadolu Efes kadrosuna yıldız oyunculardan 1 tanesini daha katmayı başarırdı.

Fenerbahçe Beko’da baş antrenörlük görevini yeni getirilen Yunan koç dimitris itoudis yeni sezon planlamalarında kadroda düşünmediği İtalyan oyuncuya daha önce ülkesinin takımlarından olan Virtus Bologna da talip olmuştu. Fakat İtalyan 4 numara Achille Polonara ile Virtus Bologna ekibi masaya oturmuş fakat taraflar arasında 1 anlaşma sağlanamamıştı. 

Bir diğer yandan bu gelişmeler ile beraber ING Basketbol ekiplerinden Anadolu Efes Chris singleton ile yollarını ayırmıştı. Bu gelişmenin üzerine Anadolu Efes harekete geçmiş ve İtalyan oyuncunun transferi için hem Fenerbahçe Beko ile hem de Achille Polonara ile anlaşmaya vardı.

Anadolu Efes, Fenerbahçe Beko’dan ayrılan İtalyan 4 numara yıldız oyuncu Achille Polonara ile 1 + 1 yıllık anlaşma sağladı. Anadolu Efes anlaşmanın ardından İtalyan oyuncunun transferini resmen duyurdu.

İtalyan oyuncu geçtiğimiz sezon 2021 2022 ING basketbol süper Ligi’nde 20 maçta forma giydi. 20 maçlık periyotta Achille Polonara, 10 sayı ortalaması ile oynarken 5,7 rebound ortalaması ve 2 asist ortalamasıyla mücadele etti. 30 yaşındaki İtalyan oyuncu Türk Hava Yolları EuroLeague’de ise 30 maçta forma giymişti. Bu 30 maçta Türk Hava Yolları EuroLeague’de istatistik olarak 7,3 sayı ortalaması mücadele ederken 4,3 ribaunt ortalaması ve 1,1 asist ortalaması da elde etti.

Anadolu Efes’te Vasilije Micic İle Shane Larkin’in Takımda Kaldığı Açıklandı

Anadolu Efes’in en önemli parçalarından olan Shane Larkin ve Vasilije Micic Hakkında gerekli açıklama geldi. Anadolu Efes’in yıldız oyuncularından Vasilije Micic ve Shane Larkin’in Takımda kalacağı ifade edildi. Anadolu Efes Genel Direktörü Alper yılmaz, Shane Larkin ve Vasilije Micic Önümüzdeki sezonda bizimle beraber olacaklar şeklinde ifadelerin yer aldığı bir paylaşıma yer verdi.

geçtiğimiz günlerde sırp yıldıza NBA takımlarının ilgisi olduğu iddia edilmiş ve hatta oyuncunun ayrılabileceği ifade edilmişti. Sırp yıldız oyuncunun NBA’deki hakları şu anda Oklahoma City Thunder’da bulunuyor. Anadolu Efes’in Sırp yıldızı geçtiğimiz sezon Türk Hava Yolları EuroLeague’de elde edilen şampiyonlukta önemli bir rol oynamış ve geçtiğimiz sezonu 18,2 sayı ortalaması ve 4,6 asist ortalamasıyla sezonu tamamlamayı başarmıştı.

Anadolu Efes İlk 5’i Taraftarlarını Heyecanlandırmayı Başardı 

Lacivert beyazlı ekipte kağıt üstünde düşünülen gelecek sezon ilk beşi şu şekilde:

Shane Larkin, Vasilije Micic, Will Clyburn, Achille Polonara ve Ante Zizic olarak düşünülüyor.

Bunun üzerine Anadolu efesi birçok taraftar Türk Hava Yolları EuroLeague kupasını bir kez daha kazanılacağını ve gelecek sezon belki de çifte kupa kazanılacağını düşünüyor.