Anadolu Efes’te Kötü Gidişat Devam Ediyor

Geçtiğimiz sezon hem ING Basketbol Süper Lig’inde hem de Euroleague’de şampiyon olan Anadolu Efes; Euroleague 2021 – 2022 sezonuna oldukça kötü başladı. İlk maçında kaderin bir cilvesi olarak geçtiğimiz sezon final serisinde rakibi olan Real Madrid ile karşı karşıya geldi.

Bu maçı 69-82 kaybetti. İkinci maçta Euroleague favorileri arasında gösterilen CSKA Moskova ile rakip oldu. Fakat, bu maçı da 96-100 kaybederek ikinci maçındaki ikinci yenilgisini aldı.

Anadolu Efes’in işleri yolunda gitmiyor. Üçüncü maçında LDLC ASVEL Villeurbanne ile karşılaşan temsilcimiz maçtan 73-75 yenik ayrıldı. Her şeyiyle oynayacağı dördüncü maça odaklanan Anadolu Efes; AX Armani Exchange Milan takımını mutlaka yenmek istiyordu.

Fakat, bu isteğini gerçekleştiremedi. Bu maçı da 71-75 gibi bir skorla kaybetti. Sonuç olarak, temsilcimizin dört maçından da puansız ayrıldığını söyleyebiliriz.

Ergin Ataman ve öğrencilerinin en kısa zamanda kötü gidişatı tersine çevirmesi gerekiyor. Aksi takdirde, geçtiğimiz sezonun Euroleague şampiyonu için hiç beklenmedik bir durum söz konusu olabilir.

Anadolu Efes Milano Karşısında Kayıp

Çift maçlı Euroleague haftasının kaybedeni Anadolu Efes oldu. Temsilcimiz; dördüncü haftada İtalya’nın AX Armani Exchange Milan takımına yenilmekten kurtulamadı. Son şampiyon Anadolu Efes’in Euroleague 2021 – 2022 sezonuna böyle bir başlangıç yapacağını kimse tahmin etmiyordu. Fakat, Ergin Ataman ve öğrencileri kendilerinden beklenmeyecek kadar kötü bir performans gösterdiler.

Bunun yanı sıra, rakibin gücünden de bahsetmek mümkün! İtalyan ekibi Milano; Euroleague’in dördüncü haftasında dördüncü galibiyetini alarak rakiplerine meydan okudu.

Anadolu Efes’in bir diğer şanssızlığı ise fikstür! İlk dört haftada birbirinden zorlu rakiplerle karşılaşan Anadolu Efes; ilerleyen haftalarda bu durumu düzeltebilir. Fakat, İstanbul ekibinin her şeyden önce oyun içerisindeki ritmini arttırması şart!

Micic Maçın En Skoreri Oldu

1994 doğumlu point guard Vasilije Micic; Anadolu Efes’in ayakta kalan tek oyuncusu olarak dikkat çekiyor. Sırp oyuncu; Milano maçında rakip potaya 17 sayı bıraktı. Bu performansıyla maçın en skoreri ismi oldu. Micic dışında etkili olan bir diğer isim ise Larkin idi.

29 yaşındaki oyuncu 13 sayı ile takımına katkı vermeye çalıştı. Moerman 12, Petrusev 10 sayı atarak ellerinden geleni yaptılar.

Rakip takımda Delaney 16, Hall 13, Shields 12, Datome 11 sayı atarak öne çıkan isimler oldular.

Ergin Ataman Maç Sonunda Micic’i Eleştirdi

Anadolu Efes baş antrenörü Ergin Ataman; Milano yenilgisinden duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Oyuna değişik bir strateji ile başladıklarını fakat bu stratejide başarılı olamadıklarını ifade etti. Özellikle hücumda boş şutları kaçırmalarının kendileri için ciddi bir handikap olduğundan bahsetti.

İkinci yarıda oyunda kalmak adına savaştıklarını dile getiren Ataman; bilhassa Micic’in 8-9 metreden üç sayı denemesinin kabul edilemez bir durum olduğunu söyledi.