Anadolu Efes Deplasmanda Fenerbahçe Beko’ya Mağlup Oldu

ING Basketbol Süper Ligi’nin 4. haftasında Fenerbahçe Beko, 18 Ekim Pazartesi günü kendi sahasında Anadolu Efes’i konuk etti. Ülker Spor ve Etkinlik Stadı’nda oynanan iki takım arasındaki bu mücadeleyi 90 – 68’lik skor ile kazanan taraf ev sahibi Fenerbahçe Beko oldu.

Bu sonuç ile birlikte deplasmanda oynadığı maçta rakibine boyun eğen başantrenör Ergin Ataman önderlğindeki konuk takım Anadolu Efes, ING Basketbol Süper Ligi’nde bu sezon ilk yenilgisini almış oldu. Diğer yandan kendi sahasında oynadığı maçta rakibini mağlup etmeyi başaran başantrenör Aleksandar Djordevic yönetimindeki ev sahibi Fenerbahçe Beko, ING Basketbol Süper Ligi’nde bu sezon 4. maçında 4. galibiyetini elde etmiş oldu.

Öte yandan iki takım arasındaki bu mücadelenin en skorer isimleri Fenerbahçe Beko’da atmış oldukları 17 sayı ile Booker, 15 sayı ile Tarık Biberovic ve 12 sayı ile Şehmus Hazer oldu. Diğer yandan konuk takım Anadolu Efes’te en skorer oyuncular ise attıkları 17 sayı ile Beaubois, 14 sayı ile Erten Gazi ve 11 sayı ile Pleiss oldu.

Fenerbahçe Beko ve Anadolu Efes Maçının Detayları

ING Basketbol Süper Ligi’nin 4. Haftasında oynanan karşılaşmanın ilk periyotuna hızlı başlayan taraf ev sahibi Fenerbahçe Beko oldu. İlk çeyrekte daha sonra atılın karşılıklı basketler sonucunda konuk takım Anadolu Efes, birinci periyotu 24 – 16’lık skor ile geride tamamladı.

Mücadelenin ikinci çeyreğine de etkili başlayan taraf ev sahibi Fenerbahçe Beko oldu. Özellikle dış atışlarda etkili olan rakibine karşılık veremeyen konuk takım Anadolu Efes, karşılaşmanın ikinci periyotunu ve ilk yarısını 47 – 31’lik skor ile geride kapattı.

Maçın üçüncü çeyreğinde hem hücumda hem de savunma pota altındaki etkinliğini sürdüren ev sahibi Fenerbahçe Beko, rakibi Anadolu Efes’in aradaki farkı kapatmasına izin vermedi. Böylece konuk takım Anadolu Efes, üçüncü periyotu 68 – 45 geride bitirdi.

Maçın dördüncü ve son çeyreğinde de üstün oyununu sürdüren ev sahibi Fenerbahçe Beko’ya karşılık veremeyen konuk takım Anadolu Efes, mücadeleden 22 sayılık bir fark ile 90 – 68 mağlup ayrıldı.

Fenerbahçe Beko ve Anadolu Efes Oyuncularının Sayı Dağılımları

ING Basketbol Süper Ligi’nin 4. haftasında oynanan mücadelede ev sahibi Fenerbahçe Beko, kendi sahasında konuk ettiği güçlü rakibi Anadolu Efes’i 90 – 68’lik skor ile kazanmayı başardı.

Öte yandan iki takım arasındaki bu mücadelede Fenerbahçe Beko ve Anadolu Efes oyuncularının sayı dağılımı ise şöyle oldu: Fenerbahçe Beko’da Henry 4, Melih Mahmutoğlu 11, Pierre 7, Booker 17, Vesely 2, De Colo 8, Şehmus Hazer 12, Tarık Biberovic 15, Metecan Birsen 6 ve Ahmet Düverioğlu 8 sayı atarken; konuk takım Anadolu Efes’te Larkin 10, Beaubois 17, Moerman 5, Dunston 7, Pleiss 11, Yiğitcan Saybir 2, Tolga Geçim 2 ve Erten Gazi 14 sayı attı.