Anadolu Efes’ten 4. Maçında 4. Yenilgi; 75-71

Turkish Airlines EuroLeague’de heyecan devam ediyor. 2021-22 sezonunun maçları devam ederken temsilcimiz Anadolu Efes ekibi 4. Hafta mücadelesine çıktı.

4. Haftasında İtalya temsilcisi Olimpia Milano ekibiyle kozlarını paylaşan Anadolu Efes, tüm çabasını ortaya koysa da istediği sonuca erişemedi ve karşılaşmadan 75-71 skoruyla mağlup ayrıldı.

Mücadelede heyecanı Mediolanum Forum’da yaşanırken mücadelenin hakemliklerini Borys Ryzhyk, Ilija Belosevic ve Leandro Lezcano üstlendi. İlk Periyotta temsilcimiz Anadolu Efes ekibi üstünlüğünü gösterse de diğer periyotlarda aynı üstünlüğünü ortaya koymakta zorlandı.

İlk periyot 16-21 skor üstünlüğü ile son bulurken ikinci periyotta dengeler değişti. 42-36 skoruyla devre arasına girilen maçta, Anadolu Efes maça hakimiyetini kaybetti ve istediği sonuca ulaşmak için çabalasa da zafer sesi duyulamadı.

3. Periyotta 63-49 skoru görülürken skor tablosundaki ara açılmaya devam etti. Son periyotta ise Anadolu Efes, arayı kapatmaya çalışsa da rakibini yakalayamadı ve 75-71 skoru ile mağlubiyet yaşandı.

Anadolu Efes ekibi böylelikle sezona talihsiz bir şekilde ilerlemeye devam etti. Sezon içindeki diğer 3 karşılaşmasında da yenilgi alan Anadolu Efes ekibi, bir kez daha yenilgi alarak 4’te 4 yaptı.

Anadolu Efes’in İlk 3 Karşılaşması ve Aldığı Sonuçlar

Turkish Airlines EuroLeague’de heyecan sürerken Anadolu Efes ekibi 4. Haftasında boy gösterdi. 4. Haftasında yenilgi yaşayan Anadolu Efes ekibi böylelikle bir kez daha yenilgi yaşamış oldu ve sezon içindeki 4. Yenilgisine merhaba dedi.

Sezonun ilk mücadelesinde Real Madrid ile aynı parkeye çıkan temsilcimiz, 82-69 skorunu gördü. Aradaki farkı kapatamayan Anadolu Efes ekibi, ilk haftadan yenilgi yaşamış oldu.

2. Haftada CSKA Moskova ekibiyle skorer ve çetin bir mücadeleye girişen temsilcimiz, 96-100 skorunu gördü fakat ne kadar zorlu bir mücadele verse de yenilgi almaktan kurtulamadı.

2’de 2 yaparak sezonun 3. Haftası için hazırlanmaya başladı. Sezonun 3. Hafta heyecanında ASVEL ekibiyle kozlarını paylaşan Anadolu Efes ekibi, başa baş gittikleri karşılaşmadan bir kez daha mağlup ayrıldı.

75-73 skoruyla mağlubiyet yaşayan temsilcimiz, kıl payı galibiyet sevincini kaçırdı ve ilk galibiyet alma umutlarını sezonun 4. Haftasına bıraktı fakat 4. Haftada Olimpia Milano ekibiyle aynı parkeye çıkan Anadolu Efes ekibi, bir kez daha yenilgi yaşadı.

Skor tablosu75-71 oldu.

Zorlu Karşılaşmanın Detayları

AX Armani Exchange Milan ekibiyle sezonun 4. Haftası için aynı parkede kozlarını paylaşan Anadolu Efes ekibi; Larkin, Singleton, Micic, Moerman ve Petrusev beşi ile başladı.

İlk sayıların sahipleri olan Micic ve Petrusev, başarılı bir performans ortaya koyarken rakiplerinin önlerine geçmeleri zor olmadı. Micic ve Larkin’in sayıları ile 2. Periyoda geçen ekip, üstünlüğünü kaybetti ve bir daha o üstünlüğü yakalamadı.

Son periyotta aradaki farkı kapatmaya çalışsa da yenilgi almakta kurtulamadı.