Anadolu Efes THY Euroleague’e Kötü Bir Başlangıç Yaptı

Euroleague 2020 – 2021 sezonunda şampiyon olarak ülkemizi gururlandıran Anadolu Efes; 2021 – 2022 sezonunda da aynı başarıyı tekrarlamak istiyor. Temsilcimiz; bütün basketbol severlerin heyecanla beklediği yeni sezonun açılış maçında İspanya’nın güçlü takımlarından Real Madrid ile karşılaştı.

Anadolu Efes Güçlü Rakibine Mağlup Oldu

Herkesin bildiği gibi THY Euroleague 2020 – 2021 sezonunun finalinde Real Madrid ile Anadolu Efes karşı karşıya gelmişti. Güçlü rakibine serinin genelinde üstünlük kuran Anadolu Efes; şampiyon olmayı başarmıştı. 2021 – 2022 sezonu da güzel bir sürprizle başladı. Final serisinde karşı karşıya gelen iki takım; fikstür gereği sezonun ilk maçını oynadı. Herkes maçın nasıl sonuçlanacağını merak ediyordu. Fakat, temsilcimiz; maçı kaybederek Euroleague’e kötü bir başlangıç yapmış oldu.

Real Madrid; tıpkı Anadolu Efes gibi Euroleague 2021 – 2022 sezonunun favorileri arasında gösteriliyor. İspanyol temsilcisi; geçen sene finalde kaybettiği şampiyonluğu bu sene almak adına bir hayli kararlı! Bu yüzden, Anadolu Efes maçına hızlı başladı. Maçın başında 12-0’lık seri yakalayan Real Madrid’in durmaya niyeti yoktu. Özellikle Thomas Hurtel karşılaşmanın ilk periyodunda harika bir oyun ortaya koydu. 32 yaşındaki oyuncu; çift hanelere ulaşmayı başardı. Real Madrid; ilk çeyreği 32-15 önde kapattı.

Anadolu Efes; Real Madrid’in etkili oyununa cevap vermekte zorlandı. İkinci periyotta devreye Shane Larkin girdi. Yıldız oyuncunun çabası farkın kapanması adına yeterli olmadı. Real Madrid; soyunma odasına 50-35’lik üstünlükle gitti.

İkinci Yarıda Daha Dengeli Bir Oyun Vardı

Üçüncü periyoda daha hırslı bir şekilde başlayan Anadolu Efes; yine Larkin’in sayıları ile etkili olmaya çalıştı. Fakat, temsilcimiz; Larkin’in yanına ikinci bir skorer bulmakta sıkıntı yaşadı. Real Madrid; maçın ilk yarısındaki oyununu sürdürmekte zorlanmadı. Üçüncü periyodu da 68-48 önde kapattı.

Anadolu Efes; karşılaşmanın son periyodunda da rakibine karşı koymaya çalıştı. Real Madrid; farkın açılmış olmasının avantajıyla rahat bir oyun sergiledi. Karşılaşma; Madrid temsilcisinin 82-69’luk galibiyetiyle sona erdi. Shane Larkin; attığı 21 sayı ile maçın en skoreri oldu. Efes’in yeni transferi Petrusev 17 sayı üreterek takımına katkı sağlamaya çalıştı.