Anadolu Efes Rakibi Beşiktaş Icrypex’i 101 – 55 Yendi

ING Basketbol süper ligin de ikinci hafta mücadelesinde Anadolu Efes deplasmanda karşılaştığı rakibi Beşiktaş Icrypex’ i 101 – 55’Lik skor ile sahadan galip ayrıldılar.

Böylelikle Anadolu Efes ING Basketbol süper ligin de ikinci haftayı da kayıpsız geçerek ikide iki yaptılar.

Beşiktaş ING Basketbol Süper Liginde İkinci Kez Mağlup Oldu

Siyah beyazlı takım ING Basketbol Süper Liginin ilk haftasında Bahçeşehir Koleji Spor Kulübü’ ne deplasmanda 86 -77 ‘ lik skor ile mağlup olan Beşiktaş Icrypex ikinci hafta da kendi sahasında güçlü rakibi Anadolu Efes ‘ e farklı bir skor ile 55 – 101 skor ile sahadan mağlubiyet ile ayrıldılar.

Anadolu Efes’ten Büyük Fark

Beşiktaş Icrypex güçlü rakibi karşısında karşılaşmanın başlarında üç sayı çizgisini iyi kullanan takım bulduğu sayılar ile öne geçmiş olsalar da rakibi Anadolu Efes ‘İn boya’ lı alanda ki iyi savunması ile sayı üretememeye başladılar.

Siyah beyazlı takım dışardan sayı denemelerin de de kaçırmaya başlamaları sonucu Anadolu Efes oyuna ağırlığını koyarak rakibi karşısında 16 – 1 0üstünlük sağlamayı başardılar.

Anadolu Efes ilk çeyreği rakibi Beşiktaş Icrypex karşısında 33 – 17 ‘ lik sayı ile önde tamamladılar.

Anadolu Efes rakibi Beşiktaş Icrypex boyalı alandaki sert ve katı savunmaları ile sayı bulmalarını engelleyen takım bir ara siyah beyazlı takımın oyunda 7. Dakikada sayı bulamamasına neden oldu.  Anadolu Efes ise üst üste bulduğu üçlükler ile takım 3. Periyot sonunda aradaki farklı bir hayli açarak 37 sayı farkına kadar çıkardılar. 

Beşiktaş Icrypex 2. Periyotta sadece 5 sayı ürete bilen takım rakibi Anadolu Efes ise 26 sayı atmaya başardılar.  Siyah beyazlı takım 3. Periyotta en çok sayı attığı çeyreği geçirdiler. 3. Periyotta 18 sayı ata bilen Beşiktaş Icrypex son çeyreğe 40 -84 geride girdiler.

Son periyotta da oyuna üstünlüğü ile devam eden Anadolu Efes sahadan 101 – 55 kazanarak iki de iki ile yoluna devam ettiler.

Beşiktaş Icrypex sayı katkısı: Dedric Lawson 12, Trevon Bluiett 10, Jordan Bone 10

Anadolu Efes sayı katkısı:  Rodrigue Beaubois 21, James Lee Anderson 19,Christopher Carl Singleton Jr. 16