Anadolu Efes Real Madrid Maçını Neden Kaybetti

Ergin Ataman yönetiminde geçtiğimiz sezon Euroleague şampiyonu olmayı başaran Anadolu Efes; aynı başarıyı bu sezon da tekrarlamak istiyor. Herkesin bildiği gibi temsilcimiz geçtiğimiz sezonun final serisinde İspanya’nın Real Madrid takımı ile eşleşmişti. Güçlü rakibi karşısında etkili bir oyun ortaya koyan Anadolu Efes; çekişmeli geçen serinin galibi olmuştu.

Bu iki takım güzel bir sürprizin neticesinde 2021 – 2022 Euroleague sezonunun açılış maçında karşı karşıya geldi. Temsilcimiz; bıraktığı yerden devam edemedi. Güçlü rakibine karşı koyamayan Efes’te bu mağlubiyetin nedenleri araştırılıyor.

Anadolu Efes Maç Öncesinde Yeterince Hazırlık Yapma Şansını Bulamadı

Anadolu Efes; Barcelona’ya transfer olan Sertaç Şanlı dışında geçtiğimiz sezon hem ligde hem de Euroleague’de şampiyon olan kadrosunu korudu. Fakat, takım adına hayati öneme sahip olan Micic ve Larkin gibi oyuncuların takıma geç katılması önemli bir sorun olarak dikkat çekti.

Bir başka deyişle, Anadolu Efes’in tam kadro çalışma fırsatı yakalayamadığını söylemek gerekir. Ergin Ataman; bu durumun farkında olduğu için takımının Partizan, Armani Milano ve Panathinaikos gibi sert ve güçlü takımlarla hazırlık maçı yapmasını sağladı.

Fakat, Anadolu Efes; en azından şu aşamada sezona hazır olmadığını gösterdi. Ligin ilk haftasında Merkez Efendi Belediyesi Denizlispor karşısında da istediği performansı gösteremeyen Anadolu Efes; Real Madrid maçına hazır olmadığının sinyallerini o maçta vermişti.

Anadolu Efes Maça Tutuk Başladı

Temsilcimiz; özellikle Euroleague’in ilk haftalarında zorlu bir fikstür ile karşı karşıya! Sezonun en önemli maçlarının en önce oynanacak maçlar olması Anadolu Efes’i sıkıntıya sokuyor. Real Madrid; final serisinin rövanşı olarak baktığı mücadeleye oldukça iyi başladı. Hücum anlamında her şeyi yapabilen bir takım olduğunu gösterdi.

Avrupa’nın en iyi uzun rotasyonlarından birisine sahip oluşu; Real Madrid’i favori kılan detaylardan sadece birisiydi. Walter Tavares’in etkili performansı maçın Real Madrid lehine bitmesinde önemli bir etkendi.

Adam Hanga ve Thomas Heurtel gibi isimlerin ortaya koyduğu performansa çözüm üretemeyen Anadolu Efes; hazır olmak adına ciddi bir zamana ihtiyacı olduğunu herkese gösterdi.