Anadolu Efes Yeni Sezona Harika Başladı

Basketbolseverlerin heyecanla beklediği ING Basketbol Süper Ligi’nde 2021 – 2022 sezonu başladı. Ergin Ataman yönetiminde 2020 – 2021 sezonunu harika bir şekilde geçiren Anadolu Efes; hem Türkiye ligini hem de Euroleague’i kazanmıştı.

Ülkemizi gururlandıran Anadolu Efes’in geçtiğimiz sezonki kadrosunda bulunan bazı isimler takımdan ayrıldılar. Ancak, takımın yeni oyuncuları da umut veriyor.

Geçtiğimiz sezon yaşamış olduğu başarıyı bu sezon da yakalamak isteyen Anadolu Efes; ligin ilk haftasında Yukatel Merkezefendi Belediyesi Basket takımı ile karşı karşıya geldi. Beklentiler Anadolu Efes’in bu maçı hiçbir şekilde zorlanmadan kazanacağı yönündeydi.

Ancak, beklenen olmadı! Yukatel Merkezefendi Belediyesi Basket; ligin ilk haftasında kendisinden beklenmeyecek türden bir performans ortaya koydu.

Heyecanın Bir Dakika Bile Eksik Olmadığı Maçı Anadolu Efes Kazandı

Anadolu Efes; sezonun ilk maçı olmasından mütevellit oyuna kontrollü bir şekilde başladı. Rakibi karşısında kalitesini hissettiren İstanbul temsilcisi; ilk periyodu 29-18 önde kapattı. Anadolu Efes; ikinci periyoda da iyi başladı. Kendilerini çok fazla zorlamayan oyuncular; ilk yarıyı 46-37 önde kapatmasını bildiler.

Maçın üçüncü periyodu ile beraber her şey değişti. Yukatel Merkezefendi Belediyesi Basket; oyuna ortak oldu. Oyunun hem savunma hem de hücum tarafından harika bir oyun sergiledi. Pota altının yanı sıra dış atışlarda da başarılı olan ligin sürpriz ekibi; üçüncü periyodu 66-65 önde kapatarak herkesi şaşkınlığa uğrattı.

Yukatel Merkezefendi Belediyesi Basket fırtınası dördüncü periyotta da kendisini gösterdi. Maçın son periyodunda çekişme en üst safhadaydı. Her iki takım da varını yoğunu ortaya koyan bir mücadele sergiledi. Ancak, maçın normal süresinin bittiğini ifade eden son düdük çaldığında skorboard; 86-86 sonucunu gösteriyordu. Sonuç olarak, uzatmalara gidildi.

Maçın uzatma bölümünde de mücadeleyi elden bırakmayan Yukatel Merkezefendi Belediyesi Basket; güçlü rakibini bir hayli zorladı. Uzatma dakikalarının bitmesiyle beraber Anadolu Efes; maçı 94-93 kazandığını ilan etmiş oldu. Ergin Ataman takımı ile başarıya ulaştı.

Maçın En Skoreri Smith!

Yukatel Merkezefendi Belediyesi Basket forması giyen Smith maçı 29 sayıyla tamamlayarak en skorer oyuncu olmayı başardı. Anadolu Efes’te ise Micic 22 sayı attı.