Anadolu Efes Spor Kulübü 2020-2021 Sezonu Resmi Hijyen Sponsorunu Seçti

Anadolu Efes Spor Kulübü, Türkiye’nin lider medikal kimyasal ürünler üreten markası KONIX ile 2020-2021 sezonu hijyen partneri olarak anlaşma sağladı. 2000 yılından bu yana dünyanın dört bir köşesine sağlık ürünlerini ulaştıran KONIX, ilklerin takımı Anadolu Efes’e Sinan Erdem Spor Salonu’ndaki maçları ve kulüp tesisleri için kişisel ve yüzey dezenfektanı desteği sağlayacak.

Avrupa’nın En İyi Pazarlama Yapan Takımı

Turkuaz sağlık A.Ş.’nin tescilli markası olan KONIX, 2000 yılından bu yana hem profesyonel hem de kişisel hijyen ürünleri ve dezenfektanlar üretiyor. KONIX, EuroLeague tarafından dört kez “Avrupa’nın En İyi Pazarlama Yapan Takımı” seçilen Anadolu Efes Spor Kulübü ile birlikte basketbol severler için pazarlama ve iletişim projeleri gerçekleştirmeye de devam edecek.

Anadolu Efes Spor Kulübü Genel Direktörü Alper Yılmaz, KONIX anlaşması ile ilgili, “Covid-19 salgının sürdüğü ve takım üyelerimizin ve çalışanlarımızın sağlığına en üst düzeyde dikkat ettiğimiz bugünlerde KONIX’in resmi hijyen partnerimiz olması, kulübümüz için çok değerli.

Hem ev sahibi olduğumuz maçlarda Sinan Erdem Spor Salonu’nda hem de kulüp tesislerimizde KONIX ürünlerini gerekli olan her yerde konumlandırmış durumdayız. Özellikle oyuncu sağlığı için çok kritik bir yere sahip hijyen konusundaki katkıları için Turkuaz Sağlık A.Ş. ailesine ve bu anlaşmada emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz.” Açıklamalarını yaptı.

COVİD Dönemi Hijyen Anlaşması

İçinde bulunduğumuz pandemi süresinde tüm spor kulüpleri hijyen konusunda her zamankinden çok daha fazla önlem almaya başladı. Turkuaz Sağlık A.Ş. Kurucu Ortak ve Yönetim Kurulu Başkanı olan Mehmet Kayabaş ise anlaşma ile ilgili, “Anadolu Efes Spor Kulübü’ne ev sahipliği yapan Sinan Erdem Spor Salonu ve kulüp tesislerinin kişisel ve yüzey dezenfektanı ihtiyaçlarını karşılayarak; kulüp yöneticilerinin, teknik kadronun, basketbolcularımızın ve kulüp çalışanlarının sağlığının yanında olmaktan büyük mutluluk duyacağız. ,

Geçtiğimiz bu zorlu dönemde insanların sağlıkla ve güvenle kalabilmesi için tüketicisinin her daim yanında olan bir marka olarak, sporun birleştirici ve mutlu edici gücüne inanıyoruz. Anadolu Efes Spor Kulübü, 44 yıllık mazisi ile 7’den 70’e Türk milletinin sevgisini kazanmış, Türk basketbolunun en değerli kulüplerinden bir tanesi.

Sağlığın değerini fazlası ile hissettiğimiz bu günlerde, hijyen sponsoru olarak Anadolu Efes Spor Kulübü’nün KONIX’le sağlıklı ve güvenli bir sezon geçirmesini hedefliyor; hep birlikte büyük başarılara imza atma temennisi ile #BenimYerimBurası mottosuyla çıktıkları bu yolda biz de Anadolu Efes Spor Kulübü ailesine #konixlegüvendesin diyoruz.” Bilgilerini verdi.

KONIX, sadece spor kulübünün hijyeni için değil basketbol severler içinde kolları sıvadı. Anadolu Efes Spor Kulübü Mobil Uygulaması’nda “Maça Desteğini Göster” butonuna tıklayan 20 şanslı Anadolu Efes Fan Club üyesine hijyen seti hediye etti.