A MİLLİ TAKIM ADAY KADROSU AÇIKLANDI: SHANE LARKIN ÖN PLANDA

Baş antrenör Orhun Ene tarafından açıklanan A Milli Takım aday kadrosu belli oldu. FIBA 2022 Avrupa şampiyonası elemelerinde A Milli Takım aday kadrosunda Shane Larkin yer aldı.

AÇIKLANAN KADRO BİLGİLERİ ŞÖYLE OLDU:

Ege Arar Aliağa Petkim Spor, Doğuş Balbay Anadolu Efes, A. Buğrahan Tuncer Anadolu Efes, Shane Davis Larkin Anadolu Efes, Sertaç Şanlı Anadolu Efes, Tolga Geçim Anadolu Efes, Alperen Şengün Beşiktaş JK, Şehmus Hazer Beşiktaş JK, Berk Demir Darüşşafaka Tekfen, Doğuş Özdemiroğlu Darüşşafaka Tekfen, Metehan Akyel Empera Halı G.Antep Basketbol

D grubunda Hırvatistan ve Hollanda ile karşılaşacak olan Milli Takım İstanbul’da ev sahipliği yapacak. A Erkek Milli Takımımız 27 Kasım Cuma günü saat 19.00’da Hırvatistan ve 29 Kasım Pazar günü de saat 17.00’de Hollanda ile karşı karşıya gelecek.

A Milli Basketbol takımımız yarından itibaren kampa girerek her iki maça da hazırlanmaya başlayacak. Bu iki maç için her şeyi ortaya koyacak olan A Milli takımızı zorlu bir iki maç bekliyor.

SHANE LARKIN

Anadolu Efes‘in yıldız oyun kurucusu Shane Larkin milli takımın yarın başlayacak çalışmalarına katılarak takımına sağladığını katkının bir benzerini a milli takıma da sağlayacağı düşünülüyor. Oyun kurmadaki başarısı ve topu taşımada gösterdiği performansın aynısı bekleniyor.

KHIMKI MAÇINI DEĞERLENDİRDİ

Shane Larkin Rusya’d Khimki’yi mağlup ettikleri maçı değerlendirdi.

Müthiş bir galibiyet. Bayern Münih’e kaybettikten sonra bu maçı kazanmalıydık. Takımın bana ihtiyacı olan anlarda devreye girmeye çalıştım. Bireysel performansların önemi yok, Anadolu Efes kazansın yeter” dedi.

Takım olma ruhunu ve bilincini çok kazanmış bir Anadolu Efes var karşımızda. Galibiyetlerinin artarak devam etmesini istiyor ve onları destekliyoruz.