Anadol Efes Deplasmanda Kayıp

THY Euroleague’in 34. haftasında ve normal sezonun son maçında temsilcimiz Anadolu Efes, 9 Nisan Cuma günü deplasmanda AX Armani Exchange Milan’a konuk oldu. İki takım arasındaki bu mücadeleyi temsilcimiz Anadolu Efes, 98 – 75 kaybetti.

Bu sonuç ile birlikte kendi sahasında oynadığı maçı kazanan başantrenör Ettore Messina önderliğindeki AX Armani Exchange Milan, bu sezon THY Euroleague’de 21. galibiyetini elde etmiş oldu. Öte yandan deplasmanda oynadığı maçı kaybeden başantrenör Ergin Ataman yönetimindeki Anadolu Efes ise bu sezon THY Euroleague’de 12. mağlubiyetini almış oldu.

Maçın Detayları

THY Euroleague’in 34. haftasında ve normal sezonun son maçında Anadolu Efes ile Milan karşı karşıya geldi. Maçın ilk çeyreğinde ev sahibi Milan, hücumdaki etkinliğini sahaya yansıttı ve özellikle oyuncusu Kevin Punter ile etkili hücum organizasyonları yaptı. Böylelikle farkı çift hanelere kadar çıkarmayı başaran ev sahibi Milan, birinci periyotu 29 – 19 önde kapattı.

Maçın ikinci çeyreğinde ise sahada başabaş bir mücadele vardı. Her iki takımda çeyrek boyunca 20’şer sayı üretti. Böylece ev sahibi Milan, ikinci periyotu ve ilk yarıyı 49 – 39 önde bitirdi. Maçın üçüncü çeyreğinde ise ev Milan hem hücumdaki etkinliğini arttırdı hem de savunmadki sertliğini ön plana çıkardı.

Bu çeyrekte Milan 29 sayı üsretirken, Anadolu Efes ise 17 sayıda kaldı. Böylelikle ev sahibi Milan, üçüncü periyotu da 78 – 56’lık skorla önde tamamlayan taraf oldu. Maçın dördüncü ve son çeyreğinde ise Milan 20, Anadolu Efes ise 19 sayı üretti. Böylece iki takım arasındaki bu mücadeleyi 98 – 75’lik skorla kazanan taraf ev sahibi AX Armani Exchange Milan oldu.

Maçın En Skorer İsimleri

THY Euroleague’in 34. haftasında ve normal sezonun son maçında temsilcimiz Anadolu Efes deplasmanda AX Armani Exchange Milan’a 98 – 75 kaybetti. Ev sahibi AX Armani Exchange Milan’da Shavon Shields 19, Kevin Punter 18 ve Zachary LeDay 15 sayı ile oynarken; Anadolu Efes’te Rodrigue Beaubois 15, Chris Singleton 12 ve Tibor Pleib 11 sayı ile oynadı.