Anadolu Efes Deplasmanda Zorlanmadı

ING Basketbol Ligi’nin 27. Haftasında Anadolu Efes, 4 Nisan Pazar günü deplasmanda Frutti Extra Bursaspor’u konuk oldu. İki takım arasındaki bu mücadeleyi konuk takım Anadolu Efes, 95 – 76 kazanmayı başardı.

Bu sonuç ile birlikte kendi evinde oynadığı maçı kaybeden başantrenör Dusan Alimpijevic önderliğindeki Frutti Extra Bursaspor, bu sezon ING Basketbol Ligi’nde 16. mağlubiyetini almış oldu. Öte yandan deplasmanda oynadığı maçı kazanan başantrenör Ergin Ataman yönetimindeki Anadolu Efes ise bu sezon ING Basketbol Ligi’nde 26. galibiyetini elde etmiş oldu.

Ayrıca iki takım arasındaki bu mücadelede en skorer isimler Frutti Extra Bursaspor’da attığı 20 sayı ile Lamar Anthony Peters, 16 sayı ile Xavier Munford ve 10 sayı ile Ömer Can İlyasoğlu olurken; Anadolu Efes’te attığı 22 sayı ile Tibor Pleiss, 19 sayı ile Adrien Moerman ve 16 sayı ile Ahmet Buğrahan Tuncer oldu.

Maçın Detayları

ING Basketbol Ligi’nin 27. Haftasında Nilüfer TOFAŞ Salonu’nda Frutti Extra Bursaspor ile Anadolu Efes kozlarını paylaştı. Maçın ilk çeyreğine hem ev sahibi Frutti Extra Bursaspor hem de Anadolu Efes hızlı başladı. Karşılıklı gelen basketler neticesinde birinci periyotu Frutti Extra Bursaspor, 33 – 31 önde kapattı.

Maçın ikinci çeyreğinde hücumdaki etkinliğini biraz artıran konuk takım Anadolu Efes, karşılaşmanın ikinci çeyreğini 51 – 48 önde tamamlayan taraf oldu. Maçın üçüncü çeyreğinde ise hem hücumdaki etkili oyununu hem de savunmadaki sertliğini iyice ortaya çıkartan Anadolu Efes, üçüncü periyotu 75 – 59 önde bitirdi.

Maçın dördüncü ve son çeyreğinde de rahat oyununu sürdüren konuk takım Anadolu Efes, deplasmanda Frutti Extra Bursaspor’u 95 – 76 mağlup etti.

Sayı Dağılımı

ING Basketbol Ligi’nin 27. Haftasında oynanan maçta Anadolu Efes, deplasmanda konuk olduğu Frutti Extra Bursaspor’u 95 – 76’lık skorla yendi. Bu mücadeledeki iki takım oyuncularının maçtaki sayı dağılımı ise şöyle oldu: Frutti Extra Bursaspor’da Xavier Munford 16, Lamar Anthony Peters 20, Oğuz Savaş 7, Can Maxim Mutaf 5, Stefan Bircevic 8, Ömer Can İlyasoğlu 5, Metin Türen 10 ve Birkan Batuk 5 sayı atarken; Anadolu Efes’te Erten Gazi 2, Dzanan Musa 8, Adrien Moerman 19, Ahmet Buğrahan Tuncer 16, Tibor Pleiss 22, Bryant Dunston 4, James Anderson 11, Togla Geçim 7, Doğuş Balbay 4 ve Yiğitcan Saybir 2 sayı attı.