Tibor Pleiss EuroBasket’te Yok

Anadolu Efes; 2021 – 2022 sezonundaki başarılarının ardından taraftarlarını transfer döneminde de sevindirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz sezon takıma katkı vermeyen ve rotasyonda fayda sağlayamayan isimler ile yollarını ayıran lacivert beyazlı takım; kadrosunu dinamik isimler ile kuvvetlendirdi. Bunun yanı sıra, takımda kalıp kalmayacağı belirsizliğini koruyan isimler de vardı. Onlardan birisi de Alman pivot Tibor Pleiss idi.

Anadolu Efesli oyuncu Tibor Pleiss

33 Yaşındaki Oyuncu İki Yıl Daha Anadolu Efes’te Forma Giyecek

Tibor Pleiss; 2021 – 2022 sezonunun sona ermesi ile beraber boşa çıktı. Alman oyuncu; bir süredir menajeri ile birlikte kendisine ulaşan teklifleri değerlendiriyordu. Anadolu Efes; oyuncuyu kadroda tutmak istiyordu. Tibor Pleiss’in 33 yaşında olmasına rağmen en az iki sezon daha takıma üst seviyede katkı verebileceğine inanılıyordu. Alman oyuncu da yıllardan bu yana formasını terlettiği Anadolu Efes’te kalmaya sıcak bakıyordu.

Anadolu Efes ile Tibor Pleiss arasında bir süredir devam eden yeni sözleşme görüşmeleri geçtiğimiz günlerde sona erdi. Lacivert beyazlı kulüp; Alman oyuncu ile iki yıllık sözleşme imzalandığını duyurdu. Anadolu Efes; hem resmi sitesinden hem de sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak oyuncunun takımda kaldığını açıkladı. Tibor Pleiss de şahsi hesabından konuya dair bir paylaşım yaptı. Anadolu Efes taraftarları; geçtiğimiz sezon THY Euroleague’de ortaya koyduğu performans ile fark yaratan oyuncunun iki sezon daha İstanbul’da kalacak olmasından duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Tibor Pleiss Sakatlık Sorunu Yaşıyor

2022 yılı; basketbol adına hareketli bir yıl olacak. Önümüzdeki aylarda FIBA EuroBasket düzenlenecek. 24 takım; söz konusu turnuvada Avrupa’nın en iyisi olmak adına mücadele edecek. O takımlardan birisi de Almanya! Almanya’nın uzun rotasyonunda yer alan isimlerden birisi Tibor Pleiss! 33 yaşındaki oyuncu; geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu bir açıklamada sakatlığından dolayı EuroBasket’te olamayacağını dile getirdi.

Tibor Pleiss; neden EuroBasket’te olmayacağına dair bir açıklama yaptı. Geçtiğimiz sezon Türkiye Kupası finalinde kalçasından sakatlık yaşadığını belirtti. Söz konusu organizasyonu Anadolu Efes kazandı. Buna ek olarak, Tibor Pleiss de Türkiye Kupası’nın MVP’si oldu. Alman oyuncu; söz konusu organizasyonun kendisi için iyi bir şekilde bitmesine rağmen yaşamış olduğu sakatlıktan şikayetçi! Bu yüzden, sezonun geri kalanında iğnelerle oynamak zorunda kaldığından bahsetti. Hatta, söz konusu sakatlıktan dolayı ING Basketbol Süper Ligi final serisinde iyi performans gösteremediğini de sözlerine ekledi.

Alman Oyuncu Takım Arkadaşlarına Güveniyor

1989 doğumlu 2.21 boyundaki pivot; EuroBasket’te sakatlığından dolayı forma giyemeyeceğini milli takım antrenörü ile paylaştığını ifade etti. Bu durum karşısında üzülse de milli takımdaki arkadaşlarının kendisinin yokluğunu aratmayacağını sözlerine ekledi. Almanya; bilhassa Avrupa’nın en iyi uzun rotasyonlarından birisine sahip! Bu noktada, Tibor Pleiss’in yokluğunun ciddi bir sıkıntı olmayacağını ifade edebiliriz.

FIBA EuroBasket; 1 Eylül 2022 tarihinde başlayacak.