Anadolu Efes ile Yolları Ayrılan Adrien Moerman Fransa Yolcusu

Anadolu Efes; geçtiğimiz sezon elde ettiği başarılar ile yetinmeye niyetli değil! Lacivert beyazlı takım; herkesin bildiği gibi 2020 – 2021 ve 2021 – 2022 sezonlarında THY Euroleague’i kazandı. Üst üste iki sezon Avrupa şampiyonu olarak taraftarlarına eşsiz bir sevinç yaşattı. Ergin Ataman; Avrupa’nın en iyi antrenörlerinden birisi olduğunu gösterdi.

Anadolu Efes; geçtiğimiz sezon ING Basketbol Süper Ligi final etabında Fenerbahçe Beko ile karşı karşıya geldi. Sarı lacivertli takım karşısında beklenen oyununu sergileyemedi. Final serisini 3-1 kaybederek ING Basketbol Süper Ligi şampiyonluğuna elveda dedi. Ergin Ataman; önümüzdeki sezon için çok daha hırslı ve istekli bir kadro kurmak istiyor. Bu yüzden, takımın emektarı olarak tanımlanabilecek isimler ile de yollar ayrıldı.

Adrien Moerman’a Veda Edildi

2018 – 2019 sezonunun başında Anadolu Efes’e transfer olan ve dört sezon boyunca lacivert beyazlı formayı terleten Adrien Moerman; kulübün elde ettiği başarılara büyük katkı sağladı. Üst üste iki kez kazanılan THY Euroleague şampiyonluğunda önemli pay sahibi olan isimlerin başında geliyordu. Bunun yanı sıra, bilhassa 2020 – 2021 sezonunda ING Basketbol Süper Ligi’nde şampiyon olan Anadolu Efes’e yaptığı katkı ile de dikkat çekti.

Adrien Moerman’ın sözleşmesi 2021 – 2022 sezonunun sonunda bitti. Oyuncu; bir süre koç Ergin Ataman’ın kararını bekledi. Ancak, takımı yenilemek ve bilhassa kulübedeki isimleri değiştirmek isteyen Ataman; Adrien Moerman’ın gidişine onay verdi. Anadolu Efes; geçtiğimiz haftalarda resmi sitesinden ve sosyal medya hesaplarından bir açıklama yaparak Moerman’ın takımdan resmen ayrıldığını ifade etti. Moerman’ın önümüzdeki sezon hangi kulüpte forma giyeceğini herkes çok merak ediyordu. Bu soruya da cevap bulundu.

Deneyimli Oyuncu AS Monaco Forması Giyecek

Anadolu Efes’te elde ettiği başarılar ile gündeme gelen Adrien Moerman; önümüzdeki sezon yüksek ihtimalle Fransa’nın ünlü takımı AS Monaco’da forma giyecek. Monaco; geçtiğimiz sezon THY Euroleague’de fark yaratan bir performansa imza atmıştı. Fransız kulübü; önümüzdeki sezon THY Euroleague’de daha da başarılı olmak istiyor. Bu yüzden, kadrosunu güçlendirmek adına uğraşıyor.

AS Monaco; sözleşmesinin bitmesiyle beraber boşa çıkan Adrien Moerman’ı kadrosuna kattı. Böylesine önemli bir oyuncunun diğer THY Euroleague takımlarına kaptırılmaması önemli bir gelişme olarak dikkat çekti. Adrien Moerman da kariyerinin geri kalan kısmında Fransa’da oynamaya sıcak bakıyordu. Bu yüzden, AS Monaco’nun yapmış olduğu teklifi kabul etti.

Adrien Moerman Anadolu Efes’te Güzel İşler Yaptı

Deneyimli oyuncu; geçtiğimiz sezon THY Euroleague’de 40 maçta süre aldı. Neredeyse tüm maçlara çıkarak ne kadar önemli bir oyuncu olduğunu gösterdi. 2021 – 2022 sezonunu 9.3 sayı, 5.3 ribaunt ve 0.7 asist ortalamaları ile tamamladı. Takımına THY Euroleague şampiyonluğu yolunda ciddi bir katkı verdi. Anadolu Efes; Adrien Moerman’ın eksikliğini farklı bir oyuncu ile gidermek istiyor.