Anadolu Efes Krunoslav Simon Formasını Emekli Etti

Lacivert beyazlı takım; güzel bir şekilde sona eren 2021 – 2022 sezonunun ardından vakit kaybetmeden 2022 – 2023 sezonunun hazırlıklarına başladı. Anadolu Efes; her şeyden önce geçtiğimiz sezon yaşamış olduğu rotasyon sorununa çare aradı. İstanbul temsilcisi; bilhassa ING Basketbol Süper Ligi yarı final ve final etabında kulübeden gelen isimlerin katkı vermemesi sorunuyla karşı karşıya kalmıştı. Bu durum; kulübün şampiyonluğu Fenerbahçe Beko’ya kaptırmasına sebep olmuştu. Anadolu Efes; yeni sezon öncesinde çok uzun süreden bu yana kadroda olan bazı isimlerle de yollarını ayırma kararı aldı. Onlardan birisi de tahmin edebileceğiniz gibi Krunoslav Simon!

Anadolu Efes Vefalı Davrandı

Krunoslav Simon; beş sezon boyunca Anadolu Efes’in formasını giydi. Bilhassa kulübün elde ettiği zaferlerdeki katkısı oldukça fazlaydı. Herkesin bildiği gibi Anadolu Efes hem 2020 – 2021 hem de 2021 – 2022 sezonlarında THY Euroleague’de şampiyonu oldu. Bir başka deyişle, üst üste iki sezon Avrupa şampiyonu olarak ulaşılması güç bir rekora imza attı. Söz konusu başarıların elde edilmesindeki en büyük pay sahiplerinin başında Krunoslav Simon geliyordu.

Deneyimli oyuncu; sakatlığından dolayı 2021 – 2022 sezonu Euroleague final four maçlarında forma giyememişti. Ancak, takım arkadaşlarına vermiş olduğu destek ile de final four heyecanını sonuna kadar yaşamıştı.

Anadolu Efes; lacivert beyazlı kulüpte beş sezon geçiren ve sözleşmesinin bitmesiyle beraber kulüpten ayrılan Krunoslav Simon’un formasını emekli etmeye karar verdi. Hatta, konuyla ilgili olarak hem resmi sitesinden hem de sosyal medya hesaplarından bir açıklama yaptı. Krunoslav Simon’un giymiş olduğu forma emekli edilerek önümüzdeki sezon Anadolu Efes’in maçlarını oynayacağı salonda sergilenecek. Bunun yanı sıra, oyuncunun forma numarası başka bir oyuncuya verilmeyecek.

Krunoslav Simon

Krunoslav Simon Anadolu Efes’e Teşekkür Etti

Anadolu Efes’in deneyimli oyuncuya göstermiş olduğu vefa örneği aynı zamanda tüm basketbol camiasının da takdirini kazandı. Basketbol severler; bu hareketin çok ince bir davranış olduğunu dile getirdiler. Krunoslav Simon; geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak Anadolu Efes camiasına ve taraftarlara teşekkür etti. İstanbul’da geçirmiş olduğu beş yılın unutulmaz olduğunu belirtti. 60-70 yaşına gelse dahi Anadolu Efes’teki günlerini asla unutmayacağını dile getirdi.

Deneyimli Oyuncu Geçtiğimiz Sezon Çok İyi Performans Gösterdi

1985 yılında dünyaya gelen Krunoslav Simon; geçtiğimiz sezon maç başına 6.9 sayı, 3.1 ribaunt ve 2.9 asist ortalamaları ile oynadı. Başarılı bir grafik çizdi. Yaşına kıyasla iyi bir mücadele örneği ortaya koydu. Ayrıca, Anadolu Efes kariyeri boyunca iki THY Euroleague şampiyonluğu, iki ING Basketbol Süper Ligi şampiyonluğu, bir Türkiye Kupası ve iki de Cumhurbaşkanlığı Kupası şampiyonluğu yaşadı. Anadolu Efes tarihinin en çok kupa kazanan, en başarılı oyuncularından birisi olarak Türkiye’den ayrıldı.