THY Avrupa Ligi Dörtlü Final’de Anadolu Efes Finalist

THY Avrupa Ligi heyecanı katlanarak artmaya devam ediyor. Yarı final karşılaşmaları ile heyecanın dorukta olduğu Lig’de temsilcimiz Anadolu Efes, CSKA Moskova ile karşı karşıya geldi. Çetin geçen yarı final karşılaşması 89-86 skoruyla sonlanırken galibiyet Anadolu Efes’in oldu.

Anadolu Efes böylelikle finale yükselmiş oldu. Diğer taraftan bir başka yarı final heyecanı AX Armani Exchange ile Barcelona arasında yaşanırken galibiyet 84-82 skoruyla Barcelona’nın oldu. Final için Barcelona, Anadolu Efes’in rakibi olmuş oldu.

Anadolu Efes’i finale taşıyan Rusya ekibi CSKA Moskova ile olan karşılaşmaları Lanxess Arena’da gerçekleşirken hakemlikleri Sasa Pukl, Juan Carlos Garcia ve Gytis Vilius üstlendi.

Anadolu Efes – CSKA Moskova Karşılaşma Detayları

Karşılaşmaya güçlü bir başlangıç yapan Anadolu Efes, sanki sonucu en başından biliyormuş gibi daha ilk dakikalardan skoru eline aldı. İlk 3 dakika içinde 8-2 skoruyla öne geçen Efes, farkı 8. Dakikada çift haneye çıkarmaya başardı ve skoru 23-13 yaptı. Efes, rakibi Moskova’ya üstünlük kurduğu ve dış atışlardan 5 isabet gördüğü ilk periyodu 25-15 önde bitirdi.

 İkinci periyoda da etkili bir giriş yapan ve bu girişi sürdüren Anadolu Efes, soyunma odasına 49-37 üstünlüğü ile gitti.

Son iki periyotta Anadolu Efes üstünlüğünü korusa da Moskova takımı son dakikalarda rakip takımını yakalayabildi ve aradaki skor farkını 1’e indirdi; 86-87… Bu farkı üstünlük ile alan Moskova takımının sevinci uzun sürmedi. Anadolu Efes, karşılaşmayı 89-86 galibiyeti ile sonlandırdı.

Anadolu Efes – CSKA Moskova Karşılaşma Kadrosu

Anadolu Efes’i finale taşıyan heyecan dolu karşılaşmanın mücadele veren isimleri ve diğer detayları ise şöyle;

Anadolu Efes : Micic 25, Simon 10, Singleton 1, Sertaç Şanlı 19, Moerman 6, Anderson 2, Doğuş Balbay, Dunston, Beaubois 15, Larkin 11

CSKA Moskova : Hilliard, Hackett 17, Kurbanov 2, Eric, Lundberg 15, Ukhov 8, Antonov, Voigtmann 6, Clyburn 26, Shengelia 10, Strelnieks 2

1.Periyot : 15-25

Devre : 37-49

3.Periyot : 55-71

Beş Faulle Çıkanlar : 33.01 Lundberg (CSKA Moskova), 36.55 Micic (Anadolu Efes)