Larkin ve Micic Parladılar

Turkish Airlines Euroleague’de 29’uncu hafta geride bırakılırken lacivert beyazlı takımımızın yıldızları Larkin ve Micic performanslarıyla dikkat çektiler.

Bu performanslar kimi zaman maçları kazanmamızı sağlarken kimi zaman ise ne yazık ki mağlubiyetlerin önüne geçemedi. Fakat yine de oyuncularımız Turkish Airlines Euroleague oyuncu istatistikleri tablosunda üst sıralarda yer almayı başararak takım içinde ne denli kıymetli parçalar olduklarını kanıtladılar.

Milli takımımızın formasını da başarıyla terleten Shane Larkin, tam 4 farklı kategoride Turkish Airlines Euroleague’in ilk 5 sırasında yer aldı. Lacivert beyazlı takımımızın bir diğer süper yıldızı Vasilije Micic ise ona 2 farklı sıralamada yer alarak eşlik etti.

Turkish Airlines Euroleague’de geçtiğimiz sezon aldığımız muhteşem şampiyonlukta bir numaralı etkiyi birlikte paylaşan Larkin ve Micic, bu sezon da istatistiklere etki ederek hala ne kadar büyük oyuncular olduklarını gösterdiler. Her ne kadar bu sezon Turkish Airlines Euroleague’de geçtiğimiz sezonların gerisinde kalsa da koç Ergin Ataman’ın takımı, bu iki yıldıza sahip olduğu için çok şanslı.

Onların varlığı ile birlikte Anadolu Efes için her maçı kazanmak için bir ihtimal var.

Shane Larkin Birçok Listeye Girdi

larkin

Turkish Airlines Euroleague’in geride kalan 29 haftasında verimlilik puanı istatistiklerinde ilk iki sırayı, aynı zamanda Turkish Airlines Euroleague tablosunun ilk iki sırasını da paylaşan İspanyol takımlarının yıldızları var.

Buna göre ilk sırada Real Madrid’in yıldız oyuncusu Walter Tavares yer aldı. 25 maçta, 20.3 verimlilik puanıyla oynayan yıldız oyuncuyu Barcelona’nın NBA patentli süper yıldızı Nikola Mirotic takip etti.

Rakibiyle aynı verimlilik puanına sahip olan oyuncu, bu puana 26 maçta ulaştığı için ikinci basamakta yer aldı.

Üçüncü sırada ise Anadolu Efes’in süper yıldızı Shane Larkin geldi. Süper yıldız guardımız, 27 maçta 18.8 verimlilik puanı yakalayarak Turkish Airlines Euroleague’de fark yaratan oyuncu olma özelliğini bu sezonda da sürdürdüğünü gösterdi.

Üstelik Shane Larkin sadece verimlilik puanı listesinde değil asist sıralamasında da kendine ilk 5’te yer buldu. Lorenzo Brown’ın 24 maçta 6.1 asistle zirvede oturduğu listede 4’üncü sırayı alan Shane Larkin, bu koltuğu 27 maçtaki 5.3 asist ortalamasıyla hak etti.

Bununla da yetinmeyen milli yıldızımız 3 sayı ortalamasında ise sıralamanın üçüncü sırasında yer aldı. Bir diğer milli takım oyuncumuz Scotie Wilbekin’in 2.7 üç sayı ortalamasıyla liderliği götürdüğü bu kategoride Shane Larkin, 2.3 ortalama tutturarak onu takip etti. Larkin’in yer aldığı son liste ise 3.2 ortalamayla beşinci olduğu serbest atış sıralaması oldu.

Vasilije Micic Ligin Zirvesinde

Shane Larkin’in bu çok farklı kategorilerde yer alma durumuna karşın Anadolu Efes’in bir diğer süper yıldızı Vasilije Micic ise sayı krallığında zirvede yer aldı.

25 maçta yakaladığı 17.2 sayı ortalamasıyla zirveyi kimselere bırakmayan Vasilije Micic, Anadolu Efes adına ne büyük bir güç olduğunu da kanıtladı.

Vasilije Micic bunun yanında serbest atış ortalamalarında da 3.9’u bularak, liderliğini sürdüren Nikola Mirotic’in ardından ikinci sırayı almayı başardı.