Vasilije Micic

Vasilije Micic Açıklamalarda Bulundu

Anadolu Efes Basketbol takımının yetenekli oyuncusu Vasilije Micic kendi ülkesinin basınına önemli açıklamalar yaptı. Anadolu Efes takımının başarılı oyun kurucusunun neden Anadolu Efes’te kaldığını da açıkladığı belirtildi. Sırp basınına önemli açıklamalarda bulunan yetenekli oyun kurucunun; takımda kalmasının en büyük sebebinin Engin Ataman olduğunu da ifade etti.

Efes basketbol takımında kalmasının en büyük sebebinin takımın çalıştırıcısı olan Engin Ataman olduğunu ifade eden Vasilije Micic’in kulübünden memnun olduğunu da ifade ettiği belirtiliyor. Anadolu Efes’e ilk geldiği dönemlerde takımın koçu olan Engin Ataman’a biraz mesafeli olduğunu ifade eden Sırp basketbolcu; ancak ilerleyen zamanlarda takımla uyumu yakaladığını da açıkladı.

Ataman Bana Özgürlüğümü Verdi

Engin Ataman’ın kendisine sahada özgürlük tanıdığını ifade eden Vasilije Micic; bu sayede kendi oyununu da göstermeyi başardığını sözlerine ekledi. Takıma geldikten sonra her şeyi kenara koyarak, antrenmanlara başladığını ifade eden Micic; Engin Ataman’ın Efes takımında kalmasının en büyük nedenleri arasında yer aldığını da ifade etti.

Engin Ataman ile ortak bir geliştirdiklerini ifade eden Micic, bireysel olarak talep ettiği hemen her şeyi Ataman’dan aldığını da sözlerine ekledi. Öte yandan başarılı oyun kurucu; kariyerin en iyi maçını ise Barcelona ile oynadıkları karşılamayı gösterdiği ifade ediliyor. Final serisinin 5. Maçındaki etkili oyunu sayesinde maçı alabildiklerini ifade eden başarılı basketbolcu; bu maçın kariyerindeki en iyi maçı olduğunu da sözlerine eklediği ifade ediliyor.

Takımlarının ligler ertelenmeden önce hem Türkiye’de hem de Avrupa’da lider konumda yer aldığını ifade eden Sırp basketbolcu; liglerin başlamasını da sabırsızlıkla beklediklerini ifade ettiği bildirildi.