Anadolu Efes’ten Bir Mağlubiyet Daha: 77-59

Anadolu Efes, THY Euroleague’in 12. Haftasında kendi sahasında İspanya temsilcisi TDS Bakonia’yı konuk etti. Karşılaşma Anadolu Efes 59 – TDS Baskonia 77 sona erdi. Maç Sinan Erdem Spor Salonu’nda oynandı ve karşılaşmanın hakemleri Robert Lottermoser (Almanya), Milivoje Jovcıc (Sırbistan), Saso Petek (Slovenya) idi.

Konuk takım Anadolu Efes’i kendi sahasında 77-59 mağlup etti. Organizasyonda eksik maçı olan Anadolu Efes, bu mağlubiyet ile birlikte toplamda tam 5 mağlubiyet aldı.

THY Euroleague’in 12. Haftasında İspanya temsilcisi TDS Baskonia, Anadolu Efes’in kendi sahasına konuk oldu. Karşılaşma 77-59 sona ererken Anadolu Efes ligdeki 5. Mağlubiyetini aldı. TDS Baskonia ise bu maçla beraber ligdeki 6. Galibiyetini aldı.

Karşılaşma Özeti

Karşılaşma Larkin, Simon ve Sertaç’ın üç sayılık basketleri ile başladı. Anadolu Efes 3. Dakikada 9-3’lük bir üstünlük yakaladı.

Lacivert beyazlı ekip, rakibinin boyalı alandan sayılarına engel olmadı fakat Anderson sayıları ile ilk çeyreği 20-17 önde geçti.

Karşılaşmanın ikinci periyodunda Beaubois’nin üç sayılık basketleri il başlayan ev sahibi ekip, pota altındaki rakibine savunma yapmakta oldukça zorlandı.

TDS Baskonia, Jekiri’ni boyalı alandan basketleri ile 16. Dakikada ilk kez öne geçti ve skor 30-31 oldu. . Ribauntlarda rakibinin 22-13 gerisinde kalan Anadolu Efes, soyunma odasına 42-37 geride gitti.

İlk yarıda pota altını kapatamayan Anadolu Efes, ikinci yarıda ise rakibinin dışarıdan sayılarına engel olamadı ve Baskonia, Polonara’nın üç sayılık basketiyle 24. dakikada fark 12 sayıya çıktı.

Skor ise 51-39 idi. Basit top kayıpları yapan ve hücumda organize olamayan lacivert-beyazlı ekip karşısında Baskonia, Peters’ın üç sayılık basketiyle 3. periyodu 63-50 üstün geçti.

Son periyodun 4,5 dakikalık bölümünde sayı bulamayan Anadolu Efes, bu nedenle farkın açılmasına da engel olamadı. 33. dakikada 70-50 geriye düşen lacivert-beyazlı ekip, rakibine 77-59 mağlup oldu.

Maç Detayları

Karşılaşma Anadolu Efes 59 – TDS Baskonia 77 sona erdi.

1.Periyor: 20-17

Devre: 37-42

3.periyor: 50-63

Maç Sinan Erdem Spor Salonu’nda oynandı ve karşılaşmanın hakemleri Robert Lottermoser (Almanya), Milivoje Jovcıc (Sırbistan), Saso Petek (Slovenya) idi.

Anadolu Efes: Larkin, Simon, Anderson, Sertaç Şanlı, Singleton, Moerman, Doğuş Balbay, Micic, Dunston, Beaubois, Erten Gazi, Buğrahan Tuncer

TDS Baskonia: Henry, Polonara, Giedraitis, Sedekerskis, Fall, Peters, Jekiri, Kurucs, Dragic, Raiste