Anadolu Efes’in Yıldızından Önemli Açıklamalar

Son haftalarda tekrar form tutturan ve üst üste aldığı galibiyetlerle birlikte moral bulan Anadolu Efes’in yıldız oyuncusu Bryant Duston, Euroleague Youtube resmi kanalına oldukça önemli açıklamalarda bulundu. Başarılı oyuncu, 7 sezondur formasını giydiği ve birçok başarıya imza attığı temsilcimizde yaşadığı kırılma anlarından yakalanan başarılara kadar pek çok konuyla alakalı sorulara cevap verdi.

Takımın Kimliği

Artık Anadolu Efes denilince akla gelen isimlerden birisi olan Bryant Duston, Euroleague Resmi Youtube Kanalına önemli açıklamalarda bulundu.

İki kez Euroleague’in en iyi savunmacısı seçilen başarılı oyuncu, aynı zamanda Euroleague tarihinin en çok blok yapmayı başaran oyuncusu olma unvanını da elinde tutuyor. İlk Avrupa Ligi tecrübesini Olympiakos’ta yaşadığını belirten Birleşik Amerikalı oyuncu, genç bir oyuncu olarak mücadele ettiği Yunan temsilcisinde birçok tecrübe elde ettiğini dile getirdi.

İki yıldan sonra İstanbul’da yeni bir şeyler inşa etmesi gerektiğini düşünerek Anadolu Efes’e geldiğini açıklayan Dunston, ikinci yılında yaşadığı Play-Off mücadelesi ile de alakalı önemli bir değerlendirmede bulundu. Dunston, o seride savaştıklarını ve beşinci müsabakada kaybettiklerini hatırlatarak, hâlâ acı verdiğini itiraf etti.

Bir sonraki sezon en kötü Euroleague tecrübesini yaşadıklarını hatırlatan başarılı uzun, düştükleri anda taraftarların onlara sahip çıktığını belirtti. Anadolu Efes’in başına Ergin Ataman’ın geçmesiyle birlikte her şeyin değiştiğini sözlerine ekledi. Ergin Ataman’ın kendilerine Avrupa’nın en iyi kadrosu olduklarını belirttiğini açıklayan Dunston, oyuncuların da bu unvanı hak edecek şekilde oynamaya başladığını ve Ergin Ataman’ın da haklı çıktığını hatırlattı.

İçe Dönük

Kendi kişiliğine dair değerlendirmelerde de bulunan Bryant Duston, aslında pek de dışa dönük bir oyuncu olmadığını dile getirdi. Genelde kendi içinde düşündüğünü ifade eden Anadolu Efes’in vazgeçilmez oyuncusu, kendisini dinlemeyi tercih ettiğini belirtti.

Bununla birlikte, bu yapının yeterli olmadığını gördüğünü sözlerine ekleyen Dunston, olabildiğince konuşmaya başladığını ifade etti. Çok şanslı olduğunu çünkü kendisini bıkmadan usanmadan dinleyen takım arkadaşları olduğunu hatırlatan Dunston, takım arkadaşlarından da övgüyle bahsetti. Kazanmak istediği zaman boş konuşmadığını ifade eden Dunston ile alakalı olarak aynı programda Shane Larkin de bazı değerlendirmelerde bulundu.

Geçtiğimiz sezonun en değerli oyuncusu seçilen Shane Larkin, Bryant’ın tanıdığı en bencil olmayan adam olduğunu ifade etti. Konu kazanmak olduğunda kendisini düşünmeyen bir oyuncu olarak tanımladığı Dunston’a övgüler yağdıran Larkin, takım arkadaşı hakkında kazanmak adına her türlü fedakârlığı yapabilecek bir oyuncu olduğundan söz etti.

Anadolu Efes’in amiyane tabirle çimentosu olan Bryant Duston, 7’inci sezonunu geçirdiği temsilcimizde birçok başarıya ulaştı. 2 Türkiye Basketbol Süper Ligi, 3 Cumhurbaşkanlığı Kupası kazanan takımda yer alan başarılı uzun oyuncu en dibi de gördüğü Euroleauge’de zaferi de tattı. Dunston, geçtiğimiz sezon Euroleague’i müzesine götüren takımın da önemli bir parçasıydı.