Anadolu Efes’in Yeni Sezon Çalışmaları Hazırlandı

Geride bıraktığımız 2020 – 2021 sezonunda Türkiye’de ING Basketbol Süper Ligi’nde şampiyon olan Anadolu Efes, aynı zamanda daha önceden ülkemize Fenerbahçe Beko’nun kazandırmış olduğu Turkish Airlines Euroleague kupasını kazanarak çifte mutluluk yaşamıştı. Yeni sezon hazırlıklarına devam eden Anadolu Efes, transfer sezonunda genel olarak daha önceden de yaptığı gibi kadrosunu korumayı tercih etti.

İlk olarak geride bıraktığımız sezonda takımın önemli oyuncularından biri olduğunu ispatlayan Rodrigue Beaubois ile sözleşme uzattı. 2022 yılının yaz ayına kadar sözleşmesi devam edecek olan Beaubois’in sözleşmesi Anadolu Efes tarafından 1 yıl daha uzatılmış oldu. Daha sonra ise geçen sezonun yıldız isimlerinden Adrien Moerman ile yeni sözleşme imzalandı. Eski takımına dönmesi gündemde olan basketbolcu ile lacivert beyazlılar, 1 yıl daha yola devam etme kararı aldı.

Anadolu Efes’in Kadro Planlamaları

Anadolu Efes, iç transferde Rodrigue Beaubois ve Adrien Moerman ile yeni sözleşme imzaladı. Daha sonra ise 2 oyuncusu ile birlik yollarını ayırdı. Lacivert beyazlıların başarılı oyuncularından Sertaç Şanlı, hem Turkish Airlines Euroleague’de hem de İspanya Birinci Basketbol Ligi’nde mücadele eden Barcelona’ya transfer oldu. Taraflar, 2 yıllık resmi sözleşme imzaladı. Ö

te yandan Anadolu Efes’te beklenen ayrılıklardan biri gerçekleşti ve Dzanan Musa, lacivert beyazlı takıma veda etti. Hatırlanacağı üzere Bosnalı basketbolcu, geçen sezon takıma katılmıştı ve 2 yıl daha lacivert beyazlılar ile sözleşmesi bulunuyordu. Fakat Anadolu Efes teknik heyeti, oyuncunun performansını yeterli bulmadığı için yollarını ayırmış oldu.

Bunların yanı sıra Anadolu Efes’te Sertaç Şanlı’nın takımdan ayrılmasının ardından pota altında oynayacak uzun transferi çalışmaları başladı. Bu bağlamda lacivertli beyazlı ekibin hedefinde ilk olarak Landele yer alıyordu. Fahat bu oyuncunun Spurs ile anlaşma sağlaması üzerine gözler Çin Ligi’ne çevrildi. Bilindiği üzere Çin Ligi’nde yabancı oyuncu olmadan oynanma kararı alındı. Bu bağlamda takımından ayrılması beklenen Donatas Motijeunas için girişimler başlamış durumda.

Anadolu Efes’in Turkish Airlines Euroleague Fikstürü

2021 – 2022 sezonunda da ülkemizi Turkish Airlines Euroleague’de temsil edecek olan Anadolu Efes’in fikstürü belirlendi. Bu doğrultuda lacivert beyazlı ekip, Turkish Airlines Euroleague’deki ilk maçını deplasmanda Real Madrid ile 30 Eylül tarihinde yapacak. Kendi sahasındaki ilk maçını ise 8 Ekim tarihinde CSKO Moskova ile oynayacak.