Şampiyon Anadolu Efes’in Yeni Sezon Kadrosu Netleşiyor

Geçtiğimiz sezon Türk Hava Yolları Euroleague ve ING Basketbol Süper Ligi’ni şampiyon olarak kapatan Anadolu Efes yeni sezon hazırlıklarına tam gaz devam ediyor. Kadro güçlendirme çalışmaları kapsamında kimi oyuncuların sözleşmelerini uzatan Anadolu Efes, kimi oyuncular ile de yollarını ayırdı.

Türkiye Basketbol Süper Ligi’nin 2020 – 2021 sezonunda sadece bir maç kaybedip 29 maç kazanarak şampiyonluğa ulaşan Anadolu Efes, bu sezonda da aynı başarıyı göstermeyi umuyor. Bu amaçla takımın kadrosunda bazı değişiklikler yapıldı.

Şampiyon Ekipten Ayrılanlar

Anadolu Efes, sosyal medyasından yaptığı açıklamada 1999 doğumlu Bosna Hersekli oyuncu Dzanan Musa ile yollarını ayırdığını duyurdu. Ayrıca Anadolu Efes altyapısında yetişip 2014’ten beri ekibin çeşitli yaş kategorilerinde forma giyen Tarık Sezgün de takımdan ayrılan başka bir isim oldu.

Geçtiğimiz sezon yaşanan iki şampiyonluğa katkıda bulunan 29 yaşında ve 2.12 cm boyunda olan pivot Sertaç Şanlı, Anadolu Efes ile yollarını ayırdı. İki senelik yeni bir sözleşmeye imza atan Şanlı, 2021 – 2022 sezonunda İspanyol Ligi ve Euroleague takımlarından Barcelona’da mücadele edecek.

20 yaşında ve 2.12 cm boyunda olan Tarık Sezgün de Anadolu Efes ile yollarını ayıran bir başka oyuncu oldu. Pivot oyuncu, dört seneliğine Frutti Extra Bursaspor forması giyecek.

Anadolu Efes ile Devam Edecek İsimler

Kulislerde lacivert beyazlı ekibin transfer arayışında olduğu konuşulsa da Anadolu Efes şu ana kadar mevcut oyuncularının sözleşmelerini uzatmakla yetindi. Sözleşmesinin bitimine bir sene kalan Rodrigue Beaubois ile kontrat yenilediklerini duyuran şampiyon ekip, 2022 – 2023 sezonu sonuna kadar Beaubois ile devam edeceklerini açıkladı.

Vasilije Micic de sözleşmesi uzatılan isimlerin arasında yer aldı. Lacivert beyazlı ekiple üç yıllık yeni bir anlaşmaya varan Micic, 2023 – 2024 sezonu bitene kadar takımında kalacak. Son üç sezondur Anadolu Efes forması giyen James Anderson da sözleşmesini bir sene uzatarak sezon sonuna kadar takımda kalmayı tercih etti.

İki sezondur lacivert beyazlı formayı terleten Tolga Geçim, bir sezon daha Anadolu Efes için mücadele edecek. Aynı şekilde Anadolu Efes altyapısından gelen Yiğitcan Saybir ve üç sezondur Efesli olan Adrien Moerman da bir yıl daha lacivert beyazlı ekip ile mücadele devam kararı aldı.