Anadolu Efes’in Covid-19 Dolayısıyla Hangi Maçları İptal Edildi

Geçtiğimiz sezon hem ING Basketbol Süper Ligi’nde hem de THY Euroleague’de şampiyon olan Anadolu Efes; 2021 – 2022 sezonuna pek iyi başlayamadı. Lacivert beyazlı takımın her iki kulvarda da istikrarsız bir performans sergilediğini söylemek mümkün!

Anadolu Efes baş antrenörü Ergin Ataman; takımının ikinci devrede daha iyi bir performans göstereceğini umut ediyor. Ancak, Anadolu Efes’e bu defa da Covid-19 engel olacak gibi duruyor. İstanbul temsilcisinin THY Euroleague maçları iptal edildi. Birçok basketbol sever; bu maçların ne zaman oynanacağını merak ediyor.

Anadolu Efes’in Hangi Maçları İptal Edildi?

THY Euroleague’in 19. haftasında 7 Ocak 2022 tarihinde oynanması planlanan Anadolu Efes – Bayern Münih mücadelesi; Efesli oyuncuların Covid-19 geçirmesi sebebiyle ertelendi. Ayrıca, Alba Berlin – Panathinaikos ve Olimpiakos – Zalgiris maçları da aynı sebepten dolayı ertelenen maçlar arasında bulunuyordu.

THY Euroleague kurallarına göre takımların maç kadrolarında en az sekiz oyuncunun bulunması gerekiyor. Anadolu Efes’te çok sayıda oyuncunun Covid-19 geçirmesinden mütevellit maçın iptal edilmesi bir önceki cümledeki kuraldan dolayı zorunlu hale geldi.

THY Euroleague yönetimi; neredeyse her takımdaki Covid-19 vakalarından dolayı 19. hafta maçlarının tamamının ertelendiğini duyurdu. Ertelenen maçlar arasında Euroleague’de yer alan bir diğer temsilcimiz Fenerbahçe Beko’nun Kızılyıldız mücadelesi de bulunuyor. Birçok kişi; sıkışık fikstür dolayısıyla 19. hafta maçlarının ne zaman oynanacağını merak ediyor. Ancak, THY Euroleague yönetimi bu konuyla ilgili resmi bir açıklama yapmadı. Bir başka deyişle, 19. hafta mücadelelerinin ne zaman oynanacağı daha sonra belli olacak.

Anadolu Efes11 Ocak 2022 tarihinde BitchiBaskonia karşısına çıkacaktı. Bunun yanı sıra, 13 Ocak 2022 tarihinde de Barcelona ile maçı var. Bu noktada, her iki maçın da oynanmasının zor gözüktüğünü söyleyebiliriz. 21 Ocak 2022 tarihindeki Panathinaikos mücadelesi ise takımdaki Covid-19 vakalarının normale dönmesi halinde oynanabilir.

Anadolu Efes’in Lig Maçları da Ertelendi

Herkesin bildiği gibi Anadolu Efes’te yedi basketbolcunun ve bir teknik ekip görevlisinin Covid-19 testi pozitif çıktı. Bu noktada, lacivert beyazlı takımdaki en az altı basketbolcunun karantinada olmasından mütevellit 3 Ocak 2022 tarihinde oynanması planlanan Semt77 Yalovaspor – Anadolu Efes maçı ertelendi. Maçın oynanacağı yeni tarih ilerleyen günlerde kamuoyuna duyurulacak.

Anadolu Efes’in ertelenen tek maçı bu değil! 8 Ocak 2022 tarihinde oynanması planlanan Yukatel Merkezefendi Belediyespor maçı da aynı sebepten dolayı ertelendi. Anadolu Efes; 16 Ocak 2022 tarihinde Beşiktaş Icrypex’i konuk edecek. O maçın oynanıp oynanmayacağı henüz belli değil! Ancak, Anadolu Efes’in oyuncularının o tarihe kadar bu hastalıktan kurtulmaları bekleniyor.

Anadolu Efes maçlarına ek olarak ligde farklı takımların maçlarının da ertelendiğini söyleyebiliriz. Söz konusu maçların ne zaman oynanacağı daha sonra belli olacak.