ANADOLU EFES OCAK AYI MAÇ PROGRAMLARI

ING Basketbol süper ligi ve THY Euroleague ‘ de mücadele eden Anadolu Efes sezonun ilk yarısını ING Basketbol süper liginde 2021 yılını lig de 25 puan ile 4. Sırada tamamladılar. Lig de 14 karşılaşmada 11 galibiyet elde eden Anadolu Efes 3 mağlubiyet aldılar.

THY Euroleague ‘de ise son şampiyon olarak başladığı turnuvaya kötü bir başlangıç yaparak başlayan takım THY Euroleague’ de ise 8. Sırada tamamladıkları yılda 18 karşılaşmada 9 galibiyet ve 9 mağlubiyet alarak 18 puan da kaldılar.

ANADOLU EFES’İN ING BASKETBOL SÜPER LİGİN’DE OCAK AYI KARŞILAŞMALARI

anadolu efes

ING Basketbol süper ligin’ de Ocak ayı ilk maçında Semt77 Yalovaspor ile 3 Ocak’ta karşı karşıya gelmesi gereken iki takımın maçı corona virüs nedeniyle ertelenmişti. Aynı şekilde 9 Ocak’ta ki karşılaşmasında Merkezefendi Belediyesi karşılaşması da corona virüs nedeniyle ertelenmişti.

Anadolu Efes’te 6 oyuncusunun karantina sürecinde olması nedeni ile Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından ileri bir tarihe ertelenmişti.

16 Ocak ‘ta Anadolu Efes normal lig programında kendi sahasında Beşiktaş Icrypex karşı karşıya gelecekler.

Anadolu Efes’te ki aratan covid – 19 vakaları nedeni ile karşılaşmaların hangi tarihler de oynanacağı hakkında düzeltmeler de yapıla bilir.

ING Basketbol süper ligin’ de iki karşılaşmasını çıkamayan Anadolu Efes karantina süresine göre maçların yeni tarihleri de açıklana bilir.

THY EUROLEAGUE ‘E COVİD – 19 ENGELİ

THY Euroleague ‘de mücadele eden Anadolu Efes geçen sezonu şampiyon olarak tamamladıkları turnuvaya bu sezon oldukça kötü başlamışlardı.

THY Euroleague ‘de ilk karşılaşmalarının 4’ ünde sahadan mağlup olarak ayrılan Anadolu Efes ilk galibiyetlerini 5. Haftada BC UNICS Kazan’ ı 71 – 68 mağlup ederek almışlardı.

Anadolu Efes THY Euroleague’ de yılı 8. Sırada tamamlayan takım 18 karşılaşmada 9 galibiyet ve 9 mağlubiyet ile 18 puanda kalmışlardı.

THY Euroleague ‘de 19. haftasında oynanması planlanan 6 – 7 Ocak ‘da ki 9 maçın 7’si yeni tip coronavirüs ( Covid – 19 ) vakaları nedeniyle ileri bir tarihe ertelenmişti.

Anadolu Efes temsilcimiz THY Euroleague ‘de 11 Ocak’ ta deplasmanda CD Bitci Saski Baskonia Vitoria-Gasteiz CD Bitci Saski Baskonia Vitoria – Gasteiz takımına konuk olmaları beklenen karşılaşmada henüz açıklanmamış olsa da ileri bir tarihe ertelenme ihtimali çok yüksek.

13 Ocak ‘da ise Barcelona deplasmanın da lider ile karşı karşıya gelecekler. 21 Ocak ‘ta kendi sahası Sinan Erdem ‘de komşu Panathinaikos BC OPAP ile karşı karşıya gelecek olan Anadolu Efes Ocak ayının son karşılaşmasında ise BK Zenit Saint Petersburg deplasmanın da olacaklar.

THY Euroleague’ de Ocak ayında oldukça zorlu ve güçlü rakipleri ile karşı karşıya gelecek olan Anadolu Efes ‘ te yaşanan Covid – 19 vakaları sonun dat takımın yeniden bir araya gelip hazırlık süreçleri ve eksiklikleri güçlü rakipler önünde büyük sorun yaşata bilir.