ANADOLU EFES THY EUROLEAGUE‘DE GALİP

THY Euroleague’ de temsilcilerimiz den Anadolu Efes kendi hasında Sinan Erdem Spor Salonun’ da konuk ettikleri Kızılyıldız MTS ‘ yi 84 – 83 ile galip olarak ayrılan taraf oldular.

Temsilcimiz Anadolu Efes aldığı bu galibiyet ile THY Euroleague’ deüst üste 3, toplamda ise 9. galibiyetine ulaşırken, konuk ekip Kızılyıldız MTS ise THY Euroleague’ de10. kez mağlup oldular.

ANADOLU EFES 84 – 83 KIZILYIZDIZ MTS

Temsilcimiz Anadolu Efes, THY Euroleague’in 17. Haftasın da konuk ettiği rakibi Kızılyıldız MTS karsısında karşılaşmanın ilk çeyreğine etkili başlayan takım oldular. lacivert beyazlı ekip ‘ de Pleis, Beaubois ve Anderson’un etkili mücadelesiyle ilk periyodu 31-21 önde tamamlayan taraf oldular.

Mücadelenin ikinci periyoduna ise hücumda tutuk kalan Anadolu Efes karşısında 10-0’lık seri yakalayan Kızılyıldız MTS ikinci çeyreğe iyi başlayan taraf olmuşlardı. İkinci çeyrekte konuk ekip Kızılyıldız MTS 25 sayı üretirken temsilcimiz Anadolu Efes ise 12 sayı ürete bildiler.

Savunmada da yeterli sertliği gösteremeyen temsilcimiz Anadolu Efes geride kaldığı ikinci çeyrek sonunda ilk yarıyı konuk ekip Kızılyıldız MTS 46 – 43 ile önde tamamlayan takım oldular.

Karşılaşmanın ilk yarında ki etkili oyununu konuk takım Kızılyıldız MTS ikinci yarının başında da gösterdiler. Konuk ekip Kızılyıldız ‘ da Lazic, Kalinic ve Kuzmic’in basketleriyle 25. dakikada skoru 53- 62 kadar getirdiler. Temsilcimiz Anadolu Efes ise ikinci yarıda 3. Çeyrek te 22 sayı ürete bilirken son çeyreğe de 3 sayı fark ile 65 – 68 geride girmiş oldular.

Karşılaşmanın son çeyreği büyük çekişmeye sahne olarak geçilirken temsilcimiz Anadolu Efes son çeyreğin büyük bölümünde hücumda istediği oyunu sergileyemediler. Son iki dakikalık bölüme konuk ekip Kızılyıldız 81 – 74 ile önde giren taraf oldular. Son dakikalar da temsilcimiz Anadolu Efes’ de Micic ile 6-0’lık seri yakalayan Anadolu Efes bitime 38 saniye kala farkı 1 sayıya kadar indire bildiler. Konuk ekip Kızılyıldız ‘ da bitime 15 saniye kala farkı 3 sayıya çıkaran Kalinic ‘ e Anadolu Efes ‘ te Micic ile karşılık verdi ve bitime 11 saniye kala tekrar farkı 1 sayıya indirdiler.

Karşılaşmanın sonun da Anadolu Efes’ te Micic bulduğu iki sayı ile takımına galibiyeti getirmiş oldu.

MAÇ DETAYLARI BELLİ OLDU

Salon: Sinan Erdem

Hakemler: Robert Lottermoser (Almanya), EmilioPerez (İspanya), GuidoGiovannetti (İtalya)

Anadolu Efes:Larkin 8, Beaubois 10, Anderson 9, Moerman, Pleiss 23, Dunston 5, Micic 21, Simon, Singleton, Bryant 8

Kızılyıldızmts: Wolters 12, Hollins 5, Kalinic 20, Kuzmic 7, Mitrovic 4, White 6, Markovic, Lazic 13, Zirbes, Ivanovic 9, Lazarevic 7