Anadolu Efes Maccabi Tel Aviv’i Mağlup Etmeyi Başardı

THY Avrupa Ligi’nin 16. Haftasında temsilcilerimizden Anadolu Efes, 16 Aralık Perşembe günü deplasmanda İsrail ekibi Maccabi Playtika Tel Aviv’e konuk oldu. Menora Mivtachim Salonu’nunda oynanan iki takım arasındaki bu mücadeleyi 92 – 78’lik skor ile kazanan taraf konuk takım Anadolu Efes oldu.

Bu sonuç ile birlikte başantrenör Ergin Ataman önderliğindeki Anadolu Efes, THY Avrupa Ligi’nde bu sezon üst üste ikinci, toplamda ise 8. Galibiyetini elde etmiş oldu. Diğer yandan başantrenör Ioannis Sfairopoulos önderliğindeki Maccabi Playtika Tel Aviv ise THY Avrupa Ligi’nde bu sezon 9. Mağlubiyetini almış oldu.

Öte yandan iki takım arasındaki bu mücadelenin en skorer isimleri ise şöyle oldu: Anadolu Efes’te attığı 26 sayı ile Larkin, 15 sayı ile Pleiss ve 10’ar sayı ile Moerman, Bryant ve Simon; ev sahibi Maccabi Playtika Tel Aviv’de ise attığı 23 sayı ile Zizic, 14 sayı ile Nunnally ve 12 sayı ile Evans oldu.

Maccabi Playtika Tel Aviv ve Anadolu Efes Maçının Detayları

THY Avrupa Ligi’nin 16. Haftasında Benjamin Jimenez, Milan Nedovic ve Saulius Racys hakem üçlüsünün yönettiği maçta Maccabi Playtika Tel Aviv ile Anadolu Efes karşı karşıya geldi. İki takım arasındaki bu mücadelenin ilk çeyreğine etkili başlayan taraf ev sahibi Maccabi Playtika Tel Aviv oldu. Özellikle boyalı alanda etkili olan Maccabi Playtika Tel Aviv, birinci periyotu 27 – 20 önde tamamladı.

Maçın ikinci çeyreğinde ise oyunun kontrolü temsilcimiz Anadolu Efes’e geçti. Öne farkı kapatan daha sonra öne geçmeyi başaran lacivert beyazlı ekip, mücadelenin ilk yarısını 50 – 47 önde tamamladı. Ardından maçın üçüncü çeyreğinde de etkinliğini sürdüren temsilcimiz Anadolu Efes, rakibine kolay sayı tanımadı ve mücadelenin üçüncü periyotunu 70 – 63 önde tamamladı.

Maçın dördüncü ve son çeyreğinde ise konuk takım Anadolu Efes, hem savunmadaki hem de hücumdaki başarılı oyununa devam etti. Böylece temcilmiz Anadolu Efes, deplasmanda konuk olduğu rakibi Maccabi Playtika Tel Aviv’i 92 – 78 mağlup etmeyi başardı.

Maccabi Playtika Tel Aviv ve Anadolu Efes Oyunlarının Sayı Dağılımları

THY Avrupa Ligi’nin 16. Haftasında Anadolu Efes, deplasmanda karşı karşıya geldiği rakibi Maccabi Playtika Tel Aviv’i 92 – 78 yenmeyi başardı.

Bu sonuç ile birlikte her iki takım oyuncularının maç sonundaki sayı dağılımları ise şöyle oldu: ev sahibi Maccabi Playtika Tel Aviv’de Wilbekin 10, Evans 12, Williams 5, Taylor 2, Zizic 23, Nunnally 14, Caloiaro 3, Reynolds 4 ve Dibartolomeo 5 sayı atarken; konuk takım Anadolu Efes’te Micic 4, Beaubois 6, Moerman 10, Pleiss 15, Bryant 10, Larkin 26, Singleton 2, Simon 10, Petrusev 2 ve Dunston 7 sayı attı.